Furkan Palalı: "Rolüm neyi gerektiriyorsa onu yaparım"

Türkiye’nin yanı sıra Haziran ayında Japonya’da vizyona girecek olan ‘Yuvaya Dönüş’te rol alan Furkan Palalı'dan kariyeri ve oyunculuk üzerine çarpıcı açıklamalar...

524 okunma
Akşam Gazetesi'nden Recep Aslan'ın röportajı...

Rolünüzden bahseder misiniz?


Aşk için her türlü engeli aşmaya hazır olan birini canlandırıyorum. Sevgiye ve aşka karşı kendini bütün zorluklara hazırlamış ve bunu çevresine yansıtmayan bir karakter. Mesut seyircinin kadrajına bir taksi şoförü olarak giriyor. Sonrasında da biz aşkı için neler yapabilir ona şahit oluyoruz.

Çekimler nasıl geçti?

Başka bir ülkeden bir oyuncuyla kamera karşısına geçmek benim için farklı bir duygu. Çok keyifli geçti çekimler. Japon partnerimin disiplini ve güler yüzü karşısında enerjim hep yüksekti. Geleneklerimizde de çok sayıda ortak özelliklerimiz varmış bunu da öğrendim. Bir oyuncunun bu kadar disiplinli olması benim işimi kolaylaştırdı.

Projeyi kabul etmenizde sizi etkileyen unsur ne oldu?

Birçok etken sayabiliriz. Bunların başında senaryo vardı. Japon bir partnerimin olacak olması, Türk - Japon ortak yapımı bir proje olması beni çok etkiledi. Karakter olarak da dizilerdeki karakterlerimin dışında birini canlandırıyor olmak beni heyecanlandırdı. Projenin uluslararası bir köprü vaziyetinde olması da evet dememde bir etkendi.

AŞK FEDAKARLIK İSTER

Canlandırdığınız karakter aşkı için her şeyi göze alabilen biri. Kendi hayatınızda siz de âşk için  her şeyi yapar mısınız?


Aşk için o kadar cesur muyum bilmiyorum. Aslına, yaşadığım ilişkimin bana neler hissettirdiğiyle alakalı. Çok doludizgin bir aşk yaşadığım zaman çok fazla fedakarlıklarım oldu. Bunu tabii ki her ilişkimde yaptım diyemem. İlişkimi fedakarlık yaparak yaşamayı seviyorum, yapamadığım zamanda mantığım devreye giriyor ve uzaklaşıyorum.

Fiziksel değişiminiz büyük ilgi gördü. Rolünüz için bu tarz değişimler yapmaktan korkar mısınız?

Beni korkutmuyor. Rol neyi gerektiriyorsa onu yaparım. Kilo alıp verebilirim.Hayallerimi yüksekte tutuyorum

Hayallerinizin tam olarak neresindesiniz?

Bir işe başlarken en iyisini istiyorum. Bu yüzden hayallerimi yüksek tutmayı seviyorum. Bu bana güç veriyor. Çok ilerisiyle ilgili bir şey söylemek istemiyorum ama mesleğimde dünya çapında işlere imza atmak isterim. 

KASLI OLMASIN GİBİ BİR BASKI YOK

Erkek oyuncular genelde kaslı olarak seyirci karşısına çıkıyor. Bu oyuncular üzerinde bir baskı yaratıyor mu?


Bir baskı oluşturmuyor, oluşturmamalı da. Vücudum benim malzemem, enstrümanım, buna en iyi şekilde bakmakla yükümlüyüm, bu mesleği icra ettiğim için. Kendini bırakmış, 100 kilo fizyolojisinde bir karakter geldiğinde de onun gibi olacağım. Bu bende baskı oluşturmuyor aksine rahatlatıyor. Çünkü karaktere daha çok yakınlaştığım için onu daha çok benimsiyorum.
Konular Röportaj