Gayrimenkul zengini kadın kaybolmamış, kaçmış!

İzmir'de özel bir bakım evinde kalan gayrimenkul zengini Tülin Enbiyaoğlu için kızı Hanzade ve torunu mimar Bige Altınparmak'ın yaptığı kayıp başvurusu boşa çıktı.

Yeni Asır Gazetesi'nden Fatih Şendil'in haberine göre Muğla'da Bodrum polisi tarafından bulunan yaşlı kadının, kızı ve torununun iddia ettiği gibi kaçırılmadığı belirlenirken, 86 yaşındaki Enbiyaoğlu'nun ifadesinde, "Öyle bir şey yok. Torunumun uydurması. Paralarımı almak için beni İzmir'deki huzurevine attılar" dedi.

ESKİ BAKICI İDDİASI

İzmir'de özel bakım evinde kalan gayrimenkul zengini Tülin Enbiyaoğlu'nun 19 Kasım'da kaybolduğunu iddia eden, Bodrum'da yaşayan kızı Hanzade (59) ve torunu Bige Altıparmak (36), kayıp başvurusunda bulunmuştu.

Torun Altıparmak, anneannesinin eski bakıcısı Mehmet Nabi Apaydın (62) tarafından kaçırıldığını iddia ederken, avukatları Hasan Ozan Orpak ise yaşlı kadının atacağı imzaların geçersiz sayılması için mahkemeye tedbir kararı aldırdıklarını ileri sürmüştü.

Altıparmak, eski bakıcısı Apaydın'ın daha önce anneannesine zorla 200 bin liralık senet imzalattığını ve bu yüzden suç duyurusunda bulunduklarını da aktarmıştı.