Gayrimenkul zengini kadın: "Nabi Bey 40 yıllık aile dostum"

İzmir’de bir huzurevinde iken çocukları ve torunları tarafından kaçırıldığı iddia edilerek aranan ve Bodrum’da arkadaşı ile birlikte ortaya çıkan 86 yaşındaki gayrimenkul zengini Tülin Enbiyaoğlu, avukatları ve arkadaşı ile birlikte açıklama yaptı.

Sözcü Gazetesi'nden Yaşar Anter'in haberine göre İzmir'deki özel bir huzurevinde iken yaklaşık on gün önce kızı Hanzade Altıparmak ve torunu Bige Altıparmak tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunulan  ve basın açıklaması ile kaçırıldığı iddia edilen 86 yaşındaki Tülin Enbiyaoğlu ve birlikte yaşadığı arkadaşı 62 yaşındaki Mehmet Nabi Akaydın bugün avukatları İbrahim Erhan Kara ve Caner Arslan'ın hukuk bürosunda basın açıklaması yaptı.

"KAÇIRILMADIM ÜÇ JANDARMA VE AVUKATIM İLE HUZUREVİ'NDEN AYRILDIM"

Tülin Enbiyaoğlu yaklaşık üç ay önce kızı ve torunları tarafından kimlik kartları, parası, telefonu ve banka kartlarına el konularak kandırılıp huzurevine yerleştirildiğini belirterek “Beni kandırdılar ve huzurevine götürdüler. Telefonum param hiçbir şeyim yoktu. Geçmişte kendilerine verdiğim vekalet ile hem üç ayda aldığım 20 bin TL’yi hem de bankadaki yaklaşık 700 bin TL’ yi aldılar. Şimdi o vekaleti iptal ettim. Mal varlığımın kullanımı şu anda benim elimde. Öncesinde benim paramı bana harcatmıyorlardı. Benim huzurevinde yaşamaya ihtiyacım yok ki” dedi.

"NABİ BEY 40 YILLIK AİLE DOSTUM BENİ KAÇIRMADI BANA İYİ BAKIYOR"

Mehmet Nabi Akaydın'ın 40 yıllık yakın aile dostu olduğunu ve yaklaşık 8 yıldır kendisine onun baktığını belirten Enbiyaoğlu “Beni huzurevinden o kaçırmadı. Bana şu anda hayatta ondan başka bakan, yardım eden, ilgilenen yok. Herkes mirasımın peşine düşmüş durumda. Nabi bey Hilton'un müdürlüğünü yapmış değerli bir insan beni nasıl kaçırır? Bunların hepsi iftira ve hukuk önünde hesabını soracağız” diye konuştu.

"ÇOCUKLARIMI VE TORUNLARIMI MİRASIMDAN MAHRUM EDİYORUM"

İki çocuk ve 5 torun sahibi Tülin Enbiyaoğlu soru üzerine mal varlığının hesabını bilmediğini belirterek “Ancak çocuklarım kendi paramı bile harcamama müsaade etmediler. Ben paramı kullanmak istiyorum. Özgürce hareket etmek özgürce yaşamak istiyorum. Paramı malımı nasıl kullanacağımı ben bilirim, şimdi çocuklarımı ve torunlarımı mirasımdan mahrum bırakıyorum. Bana Nabi beyin yaptığı iyilikleri hayatta kimse yapmadı. Benim mirasım üzerine çocuklarım 5 kez dava açtılar 5'ini de kaybettiler. Attıkları mesajları göstersek insan içine çıkamazlar” ifadelerini kullandı.

"BENİM PARAYA PULA İHTİYACIM YOK TÜLİN HANIM'A YARDIMCI OLUYORUM"

Mehmet Nabi Akaydın ise yaptığı açıklamada çocukları ve torunlarının Tülin hanıma bakmadığı için kendisine yardımcı olduğunu belirterek “Bizim aramızda gönül ilişkisi olduğunu söylüyorlar tamamen yalan. Biz 35-40 yıllık aile dostuyuz. Ben ona sahip çıktım sadece. Hiçbir beklentim olmadı, olamaz. Çocukları zorla huzurevinde kapattılar, Tülin hanımın ekonomik durumu iyi, benim de öyle bu yaştan sonra gezmeyip tozmayıp ne yapacağız” dedi.

Enbiyaoğlu açıklamasının sonunda çocuklarına ve torunlarına karşı her türlü hukuki mücadeleyi avukatları ile birlikte sürdüreceğini söyledi.