Gazeteci Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandı

Corona virüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybeden gazeteci Ahmet Kekeç'in cenaze namazı Eyüp Camii’nde kılındı. Usta gazetecinin cenazesi, Eyüp Sultan mezarlığına defnedildi.

Daha önce 2 kez kanser tedavisi gören ve yeni tip koronavirüs sebebiyle tedavi gördüğü hastanede 59 yaşında hayatını kaybeden gazeteci Ahmet Kekeç'in cenaze namazı Eyüp Camii'nde kılındı.

Kekeç, namazın ardından Eyüp Sultan haziresine defnedildi.

ÇOK SAYIDA SİYASİ VE SEVENLERİ KATILDI

Namaza, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KEKEÇ'İN OĞLU: "BABAMI KELİME-İ TEVHİD'LER İLE UĞURLAYIN"

Ahmet Kekeç'in oğlu Mehmet Hakan Kekeç, "Babamın cenaze namazında Kelime-i Tevhid'lerle uğurlanmasını istiyoruz. Böylesi yaşamı ve davası için daha isabetli ve babamın ruhu için daha ferahlatıcı olacaktır" dedi.

2 KEZ KANSERİ YENMİŞTİ

Daha önce 2 kez kanseri yenen ve son olarak akciğerindeki rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören Ahmet Kekeç, 9 Kasım'da Kovid-19 testinin pozitif çıkmasıyla yoğun bakıma alınmıştı.