Genç Tuğçe'nin çığlığı: "Duyun beni!"

22 yaşındaki bir genç kız, kendisinden 23 yaş büyük olan bir adamla evlendi. Öyle bir adam ki, ayrılmak isteyen kızı, pompalı tüfekle yüzünden vurdu... Tuğçe şimdi hem eşinin cezaevine girmesi hem de boşanmak için mücadele veriyor...

1186 okunma

İzmir'de kendisinden 23 yaş büyük eşi Akif Aras'tan (45) tehdit, baskı ve zorbalık gören, hatta pompalı tüfekle bile vurulan 22 yaşındaki Tuğçe Aras, Yeni Asır Gazetesi'nden Fatih Şendil'e konuşarak yaşadıklarına isyan etti. Talihsiz bir evlilik sonucu hayatı kabusa dönen Tuğçe Aras, kendisini bu hale getiren Akif Aras'ın serbest kalmasına tepki göstererek, "Her an sanki karşıma çıkacak gibi geliyor. Beni sürekli tehdit ediyor. Tekrar beni vurması an meselesi. Yetkililerin bu kişi beni vurup öldürmeden gereğini yapmasını bekliyorum. Çünkü ölmek istemiyorum" dedi.

ÇADIRDA DEHŞET

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitim Öğretmenliği Bölümü Öğrencisi Tuğçe Aras (22), iki yıl önce kendisinden 23 yaş büyük Akif Aras (45) ile tanıştıktan sonra hayatı karardı.

Arkadaş ortamında tanıştığı ve kısa sürede sevgili oldukları Akif Aras'la, kamp yaptıkları çadırda ayrılmak istediği gerekçesiyle av tüfeğiyle başından vuruldu. Tuğçe Aras, parçalanan yüzünden, son bir buçuk yıl içinde 15 ameliyat geçirdi. Tanınmayacak hale gelen yüzü ve kaybettiği sağ gözünün yerine protez takıldı, burnu ise koku alma duyusunu kaybetti.

DOĞRUYU SÖYLEMEDİ

Tuğçe Aras, "Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. Sana yaptıklarımın fazlasını ailene yaparım" şeklinde kendisini tehdit eden Akif Aras ile, apar topar evlenmek zorunda kaldı. Tuğçe Aras'ın şikayeti sonrası Akif Aras, sadece 45 gün tutuklu kaldı. Akif Aras'ın tutuksuz yargılanmak üzer tahliye edilmesi sonucunda şoke olan Tuğçe Aras, her gün korku ve endişe içinde kabus dolu bir yaşam sürdüğünü söyledi.


Poliste birkaç suçtan kaydı bulunan ve inşaat işleri ile uğraşan Akif Aras ile evlenmek zorunda kalan Tuğçe Aras, gördüğü şiddete daha fazla dayanamayarak, sosyal medyadan yakından takip ettiği ve kadın cinayetlerinde birçok duruşmada gösterdiği başarı sonrası ödüller alan İzmirli Avukat Sibel Önder'in kapısını çaldı. Akif Aras hakkında kasten yaralama suçundan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığını belirten Tuğçe Aras, "Daha evlilik öncesinde şiddet ve baskı başlamıştı. Çok kıskançtı, sağa baktın suç sola baktın suçtu. Beni vurunca ilk anda korkudan olayın kaza olduğunu söyledim" diye konuştu. Avukat Önder, "Tuğçe'nin yüzünün geldiği hal, yaşanan şiddeti gözler önüne seriyor. Cezalandırılması için mücadele veriyoruz" dedi.

'KORKUP SUSMAYACAĞIM'

Boşanma davası da süren Tuğçe Aras, "Yaşadıklarımın herkese ders olmasını istiyorum. Beni bu hale getiren o caniye karşı artık susup, korkup, oturmayacağım. Sessiz kalmayacağım. Adeta evrim geçirdim. Hukuk mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim. Ben üçüncü sayfa haberlerinde gördüğüm diğer kadınlar gibi ölmek istemiyorum" diye konuştu.