Gülü Seven Yağını Sürer!

"... gül ve gül yağı... Boşuna binlerce yıldır estetiğin, aşkın, güzelliğin, sevginin sembolü, sanat eserlerinin baştacı olmamış elbette... Sebebi var."

1374 okunma

"... Senden bilirim yok bana bir fâide ey gül

Gül yağını eller sürünür çatlasa bülbül..."


Türk Sanat Mûsıkîsi sevdalıları bu eşsiz eserin sözlerini hemen anımsayacaklar. Belki de hemen mırıldanmaya başlayacaklar içlerinden... 

Hey gidi hey! Ne eserler, ne sanatkârlar gelmiş geçmiş bu topraklardan! Adını gönüllere altın harflerle yazdıranlara ne mutlu! 

Bestesi Tanbûrî Ali Efendi'ye, güftesi Divan şairlerinden Osman Nevres (Nevres-i Cedîd)'e ait, Hüseynî makamındaki bu şaheseri, Safiye Ayla ayrı muhteşem söylemiştir, Müzeyyen Senar ayrı, Zeki Müren ayrı. 

Ruhları şâd olsun. Gönüllerimize nakşederek bu eşsiz eserleri, ebediyete kavuştular... Yazımın başında kendilerini saygıyla anmış olayım. 

Sonra da asıl konumuza girizgâh yapayım. 

Konumuz, bu güzel eserin sözlerinde de geçen gül ve gül yağı...

Boşuna binlerce yıldır estetiğin, aşkın, güzelliğin, sevginin sembolü, sanat eserlerinin baştacı olmamış elbette... Sebebi var.

Hemen anlatayım; 

Bitkiler, toprak, hava, güneş ışınları ve saf özellik taşıyan yağmur suyunun yaşam enerjisini barındırıyor. Doğal olan her şey yüksek frekansa sahip.

Ruhsal ve bedensel şifa etkileri muazzam gül ise, en yüksek frekans değerine sahip çiçek.

Kokusu, rahatlık, güven, huzur ve sevgi inancını tetikliyor. 

Beynimizde dopamin salınımını düzenlediğinden, motivasyonu, konsantrasyonu arttırıyor, kan basıncını ve stres düzeyini kontrol altına alıyor.

İçeriğinde bulunan feniletenol sayesinde uyku kalitesini arttırıyor, sinirlilik halini yatıştırıyor. Yanı sıra kaygı ve korkuları azaltıyor. 

Afrodizyak etkileri sayesinde özel yaşamımıza da katkısı büyük. Sağlıklı sevgi alışverişi sağlayarak dengeli ilişkiler kurmamıza yardımcı oluyor. Sakinlik, denge ve gevşemeye yol açıyor.  

Sorunlarla başetme gücümüzü arttırıyor, özsaygı, şefkat ve evrensel bütünlük gibi duyguları yoğunlaştırıyor.

Şiddet eğilimini azaltıyor, nefret ve duyarsızlığın önüne geçiyor. 

Gül kokusunun en konsantre, en şifalı hali ise gül yağı. Yaklaşık 1.400.000 adet gülden sadece 1 kg. gül yağı çıkarılıyor. İşte bu sebeple çok değerli. 

Ruhunuzu şımartın!

Gül yağının sadece bir damlasını küvete damlatarak mükemmel aromaterapik etkilerinden yararlanabilirsiniz. 

Aynı şekilde sadece bir damlasını elinize damlatarak arada sırada koklayabilirsiniz.

Buhurdanlıkta kullanarak şifalanmak için, haznedeki suya bir damla ekleyerek ortam havasını pozitif yönde değiştirebilirsiniz!

Bu müthiş deneyimin keyfini çıkarın! 

Cildinizi Şımartın!

Hücre yenileyici, leke giderici müthiş bir yaşlanma karşıtı ajan olan gül yağı, aynı zamanda antienflamatuar (iltihap giderici) özelliği sebebiyle sivilceli ciltler için de şifa kaynağıdır. 

Maya Natural'in %100 saf, 1. kalite gül yağını satın almak isterseniz aşağıdaki linke tıklayınız;

https://www.mayanatural.com.tr/detay/turk-gulu-yagi-nuka-uy-020

Güzellik, bakım ve doğal kozmetiğe dair merak ettiğiniz konular, sorular, iletmek istediğiniz bilgiler, doğal sağlık, güzellik ve bakım önerileriniz varsa lütfen [email protected] e-posta adresime yazın. 

Doğayla, sevgiyle kalın. Sağlık ve güzellik 'En Doğal Hakkımız' 

Ayşen Baloğlu / Yazar & Yaşam Koçu

http://www.mayanatural.com.tr