Gürültü yapan üst kat komşusuna pompalı tüfekle saldırdı!

Ankara’da, “İki yaşındaki çocuk ses yaptı” diye sinirlenen İsmail B., üst kat komşusuna pompalı tüfekle ateş açtı. Onlarca saçma isabet eden anne ile kardeşi, yürüyemiyor. Gözaltına alınan İsmail B. ise serbest bırakıldı.

Gürültü yapan üst kat komşusuna pompalı tüfekle saldırdı!

Sabah Gazetesi'nden Yunus Emre Kavak'ın haberine göre Ankara Mamak'ta, 43 yaşındaki İsmail B., "2 yaşındaki çocuk ses çıkardı" diye üst kat komşusuna pompalı tüfekle ateş etti. Gözaltına alınan komşu serbest bırakıldı. Yaşadığı dehşet anlarını anlatan anne Damla Kılıç, "Cezalandırılmasını istiyorum" dedi. Eşinden boşanma aşamasında olan Kılıç, 2 yaşındaki çocuğu ile birlikte 20 gün önce Mamak'ta bir apartman dairesinde ev tuttu. İddiaya göre; ilk günden itibaren alt kat komşusu İsmail B. ile çocuğun gürültü yaptığı gerekçesiyle sorun yaşamaya başladı.

Defalarca özür dilemesine rağmen bir türlü komşu krizi çözülmedi. Kadın evden taşınmaya karar verdi.

Bu sırada alt kat komşu İsmail B. zabıta ekiplerini arayıp Kılıç'ı yine şikayet etti. İddiaya göre olay günü Kılıç'ın erkek kardeşi alt komşu ile konuşmak için yanına gitti. İkili arasında tartışma çıktı. İçeri giren İsmail B., av tüfeği ile tekrar çıktı ve önüne gelene ateş etti.

Kılıç ve kardeşine onlarca saçma isabet etti. Şimdi ikisi de yürüyemiyor.

Yaşadığı dehşet anlarını anlatan Kılıç şunları söyledi:

'BİZİ ÖLDÜRMEK İSTEDİ'

"Evi 20 gün önce tuttum toplam 10 gün oturmadım. Zaten eşimle ayrılma aşamasında olduğumuz için zar zor yeni bir hayat kurmak istemiştim. Bu komşu ilk günden beri 2 yaşındaki bebeğin her sesinde bana şikayete geldi. Ben kendisinden defalarca özür diledim. Ama her defasında daha öfkeli cevaplar aldım. Beni zabıtaya şikayet etti. Evden çıkma kararı aldım. Olay günü kardeşim geldi, yanına gidip konuşmak istedi.

Kardeşimle ikisi tartışmaya başladı. Adam kapıyı kapatıp içeri girdi. Biz de arkamızı döndük gidiyorduk. Birden av tüfeği ile rastgele ateş etmeye başladı. Resmen bizi öldürmek istedi. 5 el ateş etti. Ben de kardeşim de yaralandık. Vücudumda onlarca saçma izi var. Hemen karakola şikayete gittik. Gözaltına alındı, sonra serbest bırakıldı.

Şimdi annemin evine geldim, zaten o evden taşınmaya karar vermiştim. Eşyalarımı almak için bile gidemiyorum. Bizi öldürmeye teşebbüs eden adam serbest geziyor. Korkuyorum, bu adamın cezasını çekmesini istiyorum. Bildiğin bize pompalı tüfekle ateş etti. Gerekçe ise 2 yaşındaki çocuğun çıkardığı ses."