Hazal Subaşı: "Güzellik yarışması basamak oldu"

TRT 1’deki ‘Halka’ dizisinde rol alan Hazal Subaşı, izleyiciyi düşündüren bir projede yer almaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. 2015 Miss Turkey yarışmasıyla hayatı değişen Subaşı, kendisini geliştirmeye özen gösterdiğini anlattı.

702 okunma
Akşam Gazetesi'nden Bilgen Bülbül'ün röportajı...

‘Halka’ dizisinde rol alıyorsunuz çekimler nasıl gidiyor?


Çekimler harika gidiyor. Çok keyifli vakit geçiriyoruz. Düzenli ve severek çalıştığımız bir set ortamımız var.

Bahar adında bir polisi canlandırıyorsunuz. Rolünüze nasıl hazırlanıyorsunuz?

Bahar’a artık alıştım diyebilirim, 11 bölüm oldu. İlk başlarda tabii ki karakter çözümleme sürecimde çok yardım aldım.

Yavaş yavaş oynadıkça, izledikçe, düşündükçe kafamda her şey oturmaya başladı.

Birçok dizi final yaparken Halka dizisinin seyirci tarafından ilgi görmesinin nedeni sizce nedir?

Halka hikâyesiyle, gizemiyle, karmaşasıyla, gerilimiyle üstüne çok düşündüren bir iş. İzleyiciyi bu kadar sürükleyip, düşündürüyor olması, bu işin arkasında her şeyiyle iyi bir iş çıkması için en ince ayrıntısına kadar çalışan insanlardan kaynaklı. İşimizle gurur duyuyoruz. Bu kadar kaliteli ve bu kadar özenli bir projenin parçası olduğum için gerçekten çok mutluyum.

GİZEMLİ BİR HİKAYEMİZ VAR

‘Adını Sen Koy’ adlı günlük diziden sonra haftalık bir dizide kamera karşısına geçiyorsunuz. Çalışma sürelerinizde bir rahatlama oldu mu?


Tabii ki oldu. ‘Halka’da her karakterin çok farklı bir hikâyesi ve gizemi var. Ayrıca önemli oyunculardan dolayı kalabalık bir castımız var. Bu sayede de daha rahat saat aralıklarında çalışabiliyorum, kendime vakit ayırabiliyorum.

Hayatınızın dönüm noktası ne oldu?

2015 yılında Miss Turkey derecesi aldıktan sonra hayatım çok farklı bir şekilde ilerlemeye başladı.

Oyunculuğa adım atma fırsatım oldu ve bunu denemek istedim.

Sizce oyunculukta güzellik mi yoksa yetenek mi önemli?

İkisinin de yeterli olduğunu düşünmüyorum. Yeteneğin de yanında çalışkanlık, özveri ve daha birçok şey gerekli. Başarı bir bütün… Hayatın her alanında her meslekte olduğu gibi oyunculukta da böyle…DAHA YOLUN BAŞINDAYIM

Geleceğe dönük kariyer planlarınızda neler var?


Daha yolun başındayım. İstediğim doğrultuda ilerliyorum. Çok çalışıyorum, kendimi hep geliştirmek istiyorum. Bu her zaman böyle devam edecek. Farklı karakterler canlandırmak, beğendiğim işlerde yer almak istiyorum.

Tanınmak nasıl bir his?

Bu, yaptığımız işin kaçınılmaz bir yanı. Zaman zaman zorlukları olsa da, olumlu yorumlar insanı motive ediyor.Sadece Instagram kullanıyorum. Günlük hayatımda sürekli fotoğraf çeken ya da çekilen biri değilim.
Konular Röportaj