Hilal Kaplan'dan 'Susamam' tepkisi!

Sabah yazarı Hilal Kaplan, içeriği nedeniyle ülke gündemine giren 'Susamam' parçasını eleştirerek sert ifadelerde bulundu.

901 okunma

Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan, 'Kim susturmuş, anladınız mı?' başlıklı bugünkü yazısında son dönemde gündemde olan 'Susamam' isimli rap şarkısını eleştirdi. 

Köşesinde şarkı sözlerine yer veren ve sözlerin 'yetersizliğinden' bahseden Kaplan, şunları söyledi: 

"Nerde anti-kolonyalizm bu muhalif şarkıda; emperyalizmin en büyük deneme tahtası olan kıtadan bahsederken özne -umalım ki farkında olmadan- böylesine gizlenir mi? Şimdi ben bu şarkıya sığ demeyeyim de ne diyeyim? Rap, muhalif olmayı gerektirir. O yüzden bu arkadaşların muhalif olma arzusunu anlıyorum. Ama bol bol parmak sallamaktan öte gitmeyen içi boş argümanlarla olacak iş değil bu."

'ESAS SUSTURULANLAR KENDİLERİ OLDULAR'

"İşin ironik kısmı, 'Susamam' diye çıktıkları yolda, esas susturulanların kendileri olması oldu" diyen Kaplan, söz konusu şarkıda yer alan isimlerden rapçi Miraç'ın şarkının yayınlanmasının ardından yaptığı sosyal medya paylaşımlarına yer verdi. Rapçi Miraç'ın paylaşımında HDP karşıtı bir tutum almasını ve bir süre sonra paylaşımını kaldırmasını hatırlatan Kaplan, "Miraç, içinde bulunduğu çevrede, fikir özgürlüğünün terör örgütlerini rahatsız etmemek sınırında bittiğini sanırım yeni anladı" ifadelerini kullandı.

HİLAL KAPLAN'IN SABAH GAZETESİ'NDE YAYINLANAN YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ...