Hollanda'da 'Derya Bağcı' vurgunu

Hem polis, hem de yer altı dünyası tarafından Arjen van Den K. ile birlikte dolandırıcılık suçundan aranan Derya Bağcı'nın 4,5 milyon Euro ile ortadan kaybolduğu belirtiliyor.

Süper Kulüp'ün haberine göre Hollanda, işadamlarını, muhasebecileri,avukatları ve yeraltı dünyasını dolandırmaktan sanık 35 yaşındaki Türk kadını Derya Bağcı'nın peşinde. Hem polis, hem de yeraltı dünyası tarafından Arjen van Den K. ile birlikte dolandırıcılık suçundan aranan Derya Bağcı'nın 4,5 milyon Euro ile ortadan kaybolduğu belirtiliyor.

De Telgraaf Gazetesi'nde yer alan haberde, 1997'den beri Hollanda'da yaşayan Derya Bağcı'nın iş ortağı Arjen van Den K. ile birlikte "kurbana göre" 35 milyon Euro'ya kadar değişen meblağlarla kendisine çok büyük bir miras kaldığını ileri sürüp, yüksek faizli borç topladığı kaydedildi.

"Hayali mirası" geçici süreliğine bloke edildiği için bankadan çekemediği yalanına kananlar arasında, haftada 40 bin Euro'luk faiz alacağını uman milyarlarca Euro'luk villalar inşa eden bir müteahidin de bulunduğu belirtildi. Derya Bağcı'nın yıllar önce de "kızının beyin ameliyatını" "anne ya da babasını cenaze masraflarını" öne sürerek çeşitli kişileri dolandırdığı iddia edildi. Mali polisin başlattığı araştırma çerçevesinde Derya Bağcı ile Arjan van Den K.'nın el konulan banka hesaplarının tamamen boşaltıldığı ortaya çıktı.

İkilinin borç karşılığı gösterdikleri evlerin de bankalara ait olduğu belirtildi.

Rotterdam Polisi ikili hakkında ihbar yağdığını duyurdu.

Kaynak: De Telgraaf Gazetesi

https://www.superkulup.com/hollandada-derya-vurgunu.html