Hotel Les Ottomans satışa çıktı!

İstanbul Boğaz'ının incisi ve dünyanın sayılı otelleri arasında yer alan Hotel Les Ottomans satılıyor.

4259 okunma

Takvim Gazetesi'nden Ufuk Özcan'ın yazısı...

Açık artırma ile satışa çıkan otele şimdilik bir Türk iş adamı talip oldu.

Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinden Ahu Kerimoğlu'nun sahibi olduğu Hotel Les Ottomans'ın satışa çıktığını duydum. Sosyetiklerin uğrak yeri olan hatta ABD Başkanı Donald Trump, ABD'li şarkıcı Jennifer Lopez, Victoria's Secret melekleri Karolina Kurkova ile Adriana Lima ve dünyaca ünlü aktör Nicolas Cage gibi pek çok ismi misafir eden oteli, Kerimoğlu'nun bazı nedenlerden dolayı satmak durumda kaldığını öğrendim. İstanbul Boğazı'nın en gösterişli yapılarından olan Hotel Les Ottomans, manzarası ve tarihiyle büyük beğeni toplarken, dünyanın en iyi otelleri arasında da yer almıştı.

Galatasaray Spor Kulübü eski başkanlarından Ünal Aysal'ın eski eşi Ahu Kerimoğlu tarafından 2006'da satın alınan Les Ottomans, 60 milyon dolarlık restorasyonun ardından hizmete açılmıştı. Şimdiki değeri paha biçilemeyen otel, açık artırma ile satışa çıkıyor.

İlk teklifi 88 milyon lira ile bir Türk firması verirken, icra yoluyla açık artırmada satışa çıkan otelin yaklaşık 400 milyon liraya alıcı bulması bekleniyormuş...