Hülya Avşar: "Yalnızlık bende alışkanlık yaptı"

Geçen gün bir alışveriş merkezinde alışveriş yapan Hülya Avşar, çıkışta basın mensuplarıyla karşılaştı.

1189 okunma

Gazetecilerin yönelttiği sorulara yanıt veren sanatçı Hülya Avşar, YouTube’ta açtığı kanalının ilk programının çekiminden çıktığını söyledi: “Beni YouTube’a çeken şey, sansürsüz olması oldu… Haftada bir, ünlü isimler ile biraraya geleceğini ve sanat camiasından da isimler yer alacak” diyen Avşar tekrar televizyona dönmeyi planlamadığını belirtti.

Sözcü Gazetesi'nden Emre Çevik'in haberine göre “Artık televizyon seyreden yok” diyen Hülya Avşar, “Arkadaşlar ben artık evde televizyon açmıyorum. Zehra’ya veya arkadaşlarına bakıyorum. Kimse televizyon izlemiyor, herkes YouTube’ta. Ben televizyonu seviyorum, belki eninde sonunda yine televizyonda iş yapabilirim ama şuan için televizyon yok” dedi.

Programın tanıtımı için çektirdiği ve cesur pozlarla gündemde olan Avşar’a, verdiği pozlarlar sorulunca “Aslında cesurluk bir durum yok, bir şey görünüyor mu?” Bunun cesaretle alakası yok benim nasıl giyinmemi bekliyorsunuz? Uzun etek, uzun hırka falan mı giyinmem lazım?” diye cevap verdi.

Hülya Avşar YouTube’un bilinmeyen zorluklarına da değinerek “İnsanların dışarıdan gördüğü gibi hop, çektim koydum değil. Bir stüdyo kiralandı, ekipmanlar kiralandı, ekip kuruldu. Bir yapımcı edası ile bunları karşıladım ve bunlar ciddi paralar demek, yani aslında bizim çokça fedakarlık yaptığımız bir alan burası. Zaten hiç bir ekonomik beklentim yok, insanlar için bir proje yapmak istedim ve yapmaya karar verdim.” ifadelerinde bulundu.

Uzun süredir, yalnız olduğunun hatırlatılması üzerine gülümseyen Hülya Avşar ”Galiba bende yalnızlık alışkanlık haline geldi... Bir de insanın istemesi lazım. Ne demişler, isteyince arayan bulurmuş. Bende var herhalde anormallik… Ama çok mutluyum hayatımdan. Özgürüm ve bugüne kadar yaşadıklarıma sayayım diyorum." şeklinde konuşup aracına bindi ve alışveriş merkezinden ayrıldı.