İkiz hırsızlar suç makinası çıktı!

İstanbul Beşiktaş, Bakırköy ve Beyoğlu ilçelerinde 8 ayrı adrese girerek buldukları ne varsa çalan 18 yaşındaki Fırat Ç. ve ikiz kardeşi Berat Ç. gözaltına alındı.

251 okunma

Sabah Gazetesi'nden Yunus Emre Kavak'ın haberine göre Beşiktaş, Bakırköy ve Beyoğlu'nda, farklı tarihlerde 8 ayrı adrese hırsız girdi. Elektronik eşyadan, ziynet eşyasına, silahtan kimlik cüzdanına ne varsa alıp kaçtılar. İlk olarak 2 Mart 2020 günü, Beşiktaş'ta bir adrese giren hırsızlar, çelik kasa içerisindeki 600 Dolar, 500 TL ,5 cep telefonu, kimlik, sürücü belgesi, tapu senedi çaldı.

11 Mart günü Beşiktaş'ta yine bir adrese giren hırsızlar adresten fotoğraf makinesi, 2 lens, Ipad, 2 kamera, objektif ve bilgisayar çaldı. 21 Ağustos'ta başka bir adrese daha giren hırsızlar adresten, 3 tane altın küpe, 1 adet altın yüzük, 5 adet altın bileklik, 300 Dolar, Lenova marka bilgisayar, güneş gözlüğü ve sırt çantası çaldı. 10 gün sonra Beşiktaş'ta bir adrese giren şüpheliler, 2 cep telefonu, tablet bilgisayar, Suriye pasaportu ve sürücü belgesi, Rolex ve Guess 3 saat, 2 gümüş bileklik çaldı.

SERİ HIRSIZLAR

Geçtiğimiz Eylül ayında da Beşiktaş, Bakırköy ve Beyoğlu'nda ikametlere giren hırsızlar, dizüstü bilgisayar, altın zincir, kolye, iki altın bileklik, yüzük, pırlanta küpe ve 500 Euro çaldı. Beyoğlu'nda bir adrese giren hırsızlar yine öğle saatlerini seçti. İkametten, bir silah çalındı. 30 Eylül'de bu kez Bakırköy'de başka bir adrese girildi ancak ikametten herhangi bir şeyin çalınmadığı anlaşıldı.

HIRSIZLAR İKİZ ÇIKTI

Artan hırsızlık olayları ile ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, güvenlik kamera görüntülerinden 2 şüphelinin kimliğini tespit etti. 18 yaşındaki Fırat Ç. ve ikizi Berat Ç'nin hırsızlık olaylarını gerçekleştirdikleri belirlendi. İkiz kardeşlerin kimliklerinin belirlenmesinin ardından operasyon başlatıldı. Fırat Ç. ve Berat Ç. gözaltına alındı. Fırat Ç'nin, hırsızlık, yaralama, başkasına ait kimlik kullanmanın da arasında bulunduğu 55 suç kaydı çıkarken, ikizi Berat Ç'nin hırsızlık, yaralama ve yağmanın da arasında bulunduğu 33 suç kaydı olduğu anlaşıldı.

Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye çıkarılan ikiz kardeşler tutuklanarak cezaevine gönderildi.