İrem Su’nun ailesi adalet istiyor

Üniversite öğrencisi 19 yaşındaki İrem Su Akkaya, Mart ayında alkollü bir sürücünün neden olduğu kazada hayatını kaybedince, ailesi hukuk savaşı başlattı.

İrem Su’nun ailesi adalet istiyor
722 okunma

Yeni Asır Gazetesi'nden Nermin Uçtu'nun haberine göre tek çocuklarını kaybeden İrem Su'nun ailesi büyük bir acı yaşarken, sürücü Emre Esmer 'bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olmak' suçundan 9 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

İSYAN ETTİREN CEZA

Cezayı az bulan anne Leyla Akkaya, karşı tarafın İstinaf Mahkemesi'ne gittiğini belirterek, "Büyük ihtimalle cezası düşürülecek. Zaten düşük bir ceza aldı, bir de cezanın düşürülmesi bizi yıkar" dedi. Akkaya, "Karşı taraf frene bile basmamış, 192 promil alkolle yola çıkmış. Bilinçli taksirden yargılanıyor, ama biz olası kasttan yargılanmasını istiyoruz. Çünkü alkollü olduğunu bilerek araca biniyor. Olası kasttan yargılandığı zaman cezanın alt sınırı 25 yıldan başlayacaktı" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Süleyman Emre Kılınç yönetimindeki otomobil ile uzman çavuş Emre Esmer yönetimindeki otomobil çarpıştı. Kazada Süleyman Emre Kılınç ile yanındaki İrem Su Akkaya ve Beyza Din (19), diğer otomobilin sürücüsü Emre Esmer yaralandı. Akkaya, kazadan bir gün sonra yaşamını yitirdi.