İstanbul'da hem hırsızlık hem cinayet

İstanbul Arnavutköy’de bir inşaat alanına kamyonetle giren hırsızlar malzemeleri yüklerken yanlarına gelen ve kendilerini uyaran güvenlik görevlisini araçla ezip kaçtılar.

İstanbul'da hem hırsızlık hem cinayet

Sabah Gazetesi'nden Yunus Emre Kavak'ın haberine göre Arnavutköy Hadımköy mahallesinde 26 Mart günü sabah saatlerinde meydana gelen olay iddialara göre şöyle yaşandı. Hasan A.'nın gece bekçiliği yaptığı inşaat alanına plakasız bir kamyonet geldi. İçinden inen kişiler çevredeki inşaat malzemelerini araca yükleyeme başladı. Bekçi Hasan durumu fark edince hemen aracın önüne doğru koştu ancak hırsızlar durmadı. Gece bekçisini ezip kaçtılar.

İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler araçla ezilmiş olan Hasan A.'nın hayatını kaybettiğini belirledi. Kamera görüntülerinden kaza değil cinayet olduğu anlaşılan olay üzerine Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

POLİS TEK TEK TESPİT ETTİ

Çalışmaların devamında olay karışan aracın gerçek plakası tespit edildi. Cinayet masası ekipleri olay günü araç içerisinde oldukları tespit edilen 31 suç kayıtlı Sergen A. (26) ve 16 suç kayıtlı Tarık A. (31)'yı gözaltına aldı. Şüphelilerle yapılan görüşmede olay günü araç içerisinde Şaban Ç. ve Dursun K. isimli şahıslarında olduğu öğrenildi.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

Cinayet Büro ekipleri ertesi gün diğer şüpheliler 36 suç kayıtlı Şaban Ç. (27) ve 15 suç kayıtlı Dursun K.(23)'yı da gözaltına aldı.

Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Sergen A. ve olay günü aracı kullandığı öne sürülen Şaban Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi.