İzmir'de estetik operasyon faciası!

Dün Yeni Asır’ın haberine konu olan doktor S.A.K’nın, İzmir’de bir kurbanı daha ortaya çıktı. Ümran Ayvaz gibi, kendisinin de aynı doktora meme estetiği ameliyatı yaptırdığını söyleyen Tülay Çığır Keskinkılıç, “Ben de aynı acıları yaşadım” dedi.

1068 okunma
Yeni Asır Gazetesi'nden Fatih Şendil'in haberine göre İzmir'de özel bir okulda öğretmenlik yapan Ümran Ayvaz'ın internetten bulduğu Plastik Cerrah Doktor S.A.K.'ya meme küçültme ve dikleştirme operasyonu yapması ile yaşanan facia gündeme bomba gibi düşerken, İzmir'de aynı doktorun neden olduğu, ikinci bir skandal daha ortaya çıktı.

Aynı cerrahın ikinci meme faciası kurbanının, yine İzmirli olan Tülay Çığır Keskinkılıç olduğu öğrenildi.

SOSYAL MEDYADA BULUŞTULAR

Yeni Asır'ın yayınladığı haberi gören evli ve iki çocuk annesi Tülay Çığır Keskinkılıç, gazetemizi arayarak kendisinin de aynı doktorun kurbanı olduğunu ifade etti. Keskinkılıç, "Gazetede haberi görünce çok üzüldüm. Benim de meme küçültme ve dikleştirme operasyonumu aynı doktor yaptı. Ben de bir yıl geçmesine rağmen aynı acıları yaşıyorum. Benimle ameliyat sonrası bir daha hiç ilgilenmedi" dedi.

Keskinkılıç, haberi okuyunca mağdur Ümran Ayvaz'a sosyal medya hesabından ulaştı. Kendisinin de aynı şekilde bir yıl önce aynı doktorun yaptığı meme ameliyat sonrası hayatının karardığını söyleyen talihsiz kadın, yaşadığı acı dolu günleri anlattı.

Kızı Selin Sunal'ın bir arkadaşı vasıtasıyla doktor S.A.K'yı bulduğunu belirten Tülay Çığır Keskinkılıç, "Aynı şekilde benim de ameliyattan sonra dikişlerim patladı. İnanın Ümran hanımın ameliyatından iki kat daha kötü geçti. Memelerimin ağrısından duramadığım gibi, kendim bile aynada bakamaz hale gelmiştim. Estetik ve küçültme için bu ameliyatı oldum, ancak yaşadığım kabus dolu günler beni ve ailemi mahvetti. Uyuyamıyor, yatamıyor yıkanamıyordum bile. Bu bir estetik ameliyat falan değil, tamamen estetik faciası oldu" diye konuştu.

DÜZENİM BOZULDU

Doktoru mahkemeye vermek istediğini ancak kendisini tehdit edince korktuğunu söyleyen Keskinkılıç, gazetedeki haberi görünce cesaretlendiğini belirterek, "Ne hayalle gittim, neler geldi başıma. Bu yaşadıklarım benim kabusum oldu. 1 yılı aşkın süredir kötü günler geçiriyorum" dedi.

Diğer mağdur Ümran Ayvaz da İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerini aradığını ve kendisinin yaşadığı ızdırapla ilgili görüş aldıklarını belirtti. Haberin yayınlanmasının ardından inceleme ve soruşturma başlattıklarını belirten İzmir İl Sağlık Müdürü Bedia Salnur, "Bu konu önemli ve hassas bir olay. Konunun takipçisi olacağız" dedi.

DOKTORDAN AÇIKLAMA:

"Bugüne kadar yaptığım yüzlerce cerrahi operasyonun müşteri memnuniyeti yüzde 98.7 seviyesindedir. Sahibi olduğum klinikle ilgili Türkiye'de eşi benzeri görülmemiş tanıtımlarımızı hazırladığımız sırada böyle bir olayın yaşanması şaibelidir. 22/03/2018 tarihinde meme küçültme ve dikleştirme operasyonu yapılan hasta Ümran Ayvaz, haberde de yer alan 12.500 liralık operasyon ücretinin bir bölümünü ödemiş ve halen tarafımıza borcu bulunmaktadır. Bu kapsamda hasta ile ilgili gerçekler belgeleriyle gerekli mercilerle paylaşılacaktır."

NE OLMUŞTU?

İzmir'de özel bir okulda öğretmenlik yapan 40 yaşındaki Ümran Ayvaz, internetten bulduğu Plastik Cerrah Doktor S.A.K.'ya meme küçültme ve dikleştirme operasyonu yaptıktan sonra hayatı karardı.

Ameliyattan sonra dikişleri patlayan Ayvaz'ın memelerinde enfeksiyon nedeniyle yaralar çıktı. Ayvaz, "Doktor S.A.K, bana hayatı zindan etti. Yaşadığım bu olay tam bir facia" dedi.​