Johnny Depp ve Amber Heard cephesinde son gelişme

Eski eşi Johnny Depp'in açtığı 'iftira' davasını kaybeden ve 15 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edilen Amber Heard, kararın çekilmesi için mahkemeye başvuruda bulundu.

Johnny Depp ve Amber Heard cephesinde son gelişme

Habertürk'ün haberine göre 2011 yılında birlikte rol aldıkları 'The Rum Diary' filminin setinde aşk yaşamaya başlayan oyuncu Johnny Depp (58) ile Amber Heard (36), 15 aylık evliliklerini 2017'de sonlandırmıştı. Bütün dünyanın 'bir Hollywood filmi' gibi takip ettiği Depp ve Heard'ün 'taciz' ve 'iftira' davasında jüri, geçtiğimiz ay kararını açıklamıştı.

ABD'nin Virginia eyaletinde görülen davada, 14 saat süren karar alma sürecinin sonunda jüri, ünlü aktörü haklı bularak Amber Heard'ün eski eşine 15 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetmişti.

Yaşananların ardından Heard, harekete geçti.

43 SAYFALIK ÖNERGE SUNDULAR

Amber Heard, verilen kararın iptali için mahkemeye başvurdu. Oyuncunun avukatları, karalama davası sonucunda suçlu bulunan Heard'ü temize çıkarmak için mahkemeye 43 sayfalık bir önerge sundu.

New York Post'un haberine göre; önergede Depp'in sunduğu kanıtların, davayı sonlandırmak ve Heard'ü suçlu göstermek için yeterli olmadığı belirtildi.

Mahkemeye sunulan belgelerde, Johnny Depp'in karalama davası esnasında yalnızca iddialar üzerinden ilerlediği ortaya kondu. Amber Heard'ün avukatları, aynı zamanda 15 kişi jüri üyesinin yasal yollardan seçilmediğini de ileri sürdü.

The Guardian'a konuşan Depp'in temsilcisi Ben Chew, böyle bir hamleyi tahmin ettiklerini ama önergenin beklediklerinden daha uzun ve önemsiz olduğunu dile getidi.