'Kapan' filminde büyük kriz çıktı!

‘Kapan’ın yapımcısı Muharrem Gürer, filmin yönetmeni Kudret Sabancı’ya dava açtı. Yapımcı, yönetmenin sözleşme kurallarını ihlal ettiğini iddia etti ve 800 bin TL istedi.

957 okunma
Akşam Gazetesi'nin haberine göre Erkan Petekkaya, Öykü Çelik ve Kemal Uçar’ın başrollerini paylaştığı ‘Kapan’ filminin yapımcısı Muharrem Gürer, yönetmen Kudret Sabancı’yla mahkemelik oldu. Gürer, parasını önceden alan yönetmen Kudret Sabancı’nın sözleşmenin kurallarına uymadığı ve ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı. Yapım şirketi zararının karşılanması için de yönetmenden 800 bin TL istiyor. İkili arasında yaşanan gerilim bu hafta vizyona girmesi beklenen filmin galasına da yansıdı.

Geçen hafta tüm oyuncu kadrosunun hazır bulunduğu gecede tüm gözler yönetmene çevrilmişti. Ancak yapımcıyla davalık olan Sabancı, galaya katılmayarak oyuncuları yalnız bıraktı.

Film, “Doğruluk mu cesaret mi?” temalı ölümün olduğu yarışmaya katılaların hikâyesini anlatıyor.Yönetmen Kudret Sabancı, Muharrem Gürer’in dava açması sonucunda filmin galasına katılmayarak protesto etti.