Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 'market' tepkisi!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bin tane Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazası açılacağını duyuran Erdoğan'a tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 'market' tepkisi!

MedyaRadar'ın haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, artan gıda fiyatlarına çözüm olarak bin tane Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazası açılacağını duyurmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Erdoğan'a tepki gösterdi.

“Halkımız market sepeti yapmak için kredi çekiyor; domatesi, biberi krediyle alıyor. Yemin olsun ki, zamlarla mücadelemiz bu kış çok sert geçecek” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Yedirmeyeceğiz fakiri fukarayı sizin şaşaalı saraylarınıza. Zam peşinde koşan şirketler, bizim iktidarımızda unutsunlar kendilerini'' diye yazan Kılıçdaroğlu ekledi: ''Bu durumun yegâne kaynağı sensin Erdoğan. Senin tek adamcılığındır ülkeyi bu hale sokan. Üstelik her seçim öncesi insanları tanzim satışla kandırmaya çalışıyorsun. Fiyatlar düşsün istiyorsan eğer, seçime gel! Seni tarihe gönderdiğimizde göreceksin tüm fiyatların nasıl düştüğünü.”

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a 'market' tepkisi!