Kıvırcık Ali vefatının 11. yıl dönümünde anıldı

İstanbul Büyükçekmece'de 'ölüm virajı' olarak bilinen yolda kendi aracıyla yaptığı kazada hayatını kaybeden Türk Halk Müziği sanatçısı Kıvırcık Ali ölümünün 11. yıl dönümünde mezarı başında anıldı.

Sözcü Gazetesi'nden Hayati Arıgan'ın haberine göre Esenyurt Gülbahçe Mezarlığı’nda düzenlenen törene katılanlar Kıvırcık Ali’yi mezarına çiçekler bırakarak yâd etti.

Anma etkinliğinde, MESAM heyetinin yanı sıra Kıvırcık Ali’nin ağabeyi Sadık Özütemiz de bulundu.

Kıvırcık Ali’nin yüzyıllarca söylenecek ölümsüz eserlere imza attığını belirten MESAM Genel Başkanı Başkan Recep Ergül yaptığı açıklama, “Ali, her şeyden önce soyadı gibi özü ve sözü temiz bir insandı. Erdemli, ahlâklı, birleştirici ve mütevazı kişiliği ile gönüllerde taht kurdu” dedi.

“OZANLAR ÖLMEZ”

Recep Ergül sözlerine şöyle devam etti:

“Ozanlar, bedenen aramızdan ayrılsa da ölümsüzdür. Ali, bedenen göç etmiş olsa da milyonlarca insanımızın gönül dünyasında yaşıyor. Sevincimize, hüznümüze rehber olmaya devam ediyor. Onun güler yüzünü ve sevecenliğini çok özlüyoruz. Dostum ve kardeşimdi. Ölümünün üstünden on bir yıl geçti ama acısı her dem tazedir yüreklerimizde. Devr-i daim olsun. Ruhu şâd olsun. Kıvırcık Ali’nin anısını yaşatmak, hepimizin görevidir. MESAM ailesinin ve tüm toplumumuzun her zaman kalbinde yaşayacaktır.”

Konular Müzik