borç

AKP’li Üsküdar Belediyesi 21 milyon 800 bin liralık borcunu sildirdi!
AKP’li Üsküdar Belediyesi 21 milyon 800 bin liralık borcunu sildirdi! AKP’li Üsküdar Belediyesi, SGK’ya olan yaklaşık 21 milyon 800 bin liralık borcunu, İstanbul’un çeşitli noktalarında bulunan arazilerini kuruma devrederek sildirdi.
Başvuru, beyanname ve ödemeler için son 3 gün
Başvuru, beyanname ve ödemeler için son 3 gün Milyonlarca vatandaş, işletme ve esnaf için kritik haftaya girildi. Yapılandırma kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçlarının peşin ve ilk taksit ödemeleri sona eriyor.
Antalya'daki aile katliamından 150 bin liralık borç çıktı!
Antalya'daki aile katliamından 150 bin liralık borç çıktı! Antalya’da, annesi, babası ve ablasını öldürüp intihar eden otel fotoğrafçısı Mustafa Gider’in 150 bin lira borcu olduğu, bu nedenle psikolojik sorunlar yaşadığı belirlendi.
Kapıkule Sınır Kapısı’nda borç krizi!
Kapıkule Sınır Kapısı’nda borç krizi! Kapıkule Sınır Kapısı’nda TCDD’ye ait binalarda kiracı olan Bulgar taşımacılar, kira bedellerini ödemedi. Sözleşmeye bu konuda yaptırım hükmü konulmadığı ortaya çıktı.
34 milyon kişinin banka borcu var!
34 milyon kişinin banka borcu var! Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, 12 Şubat 2021 itibarıyla toplam kredi kartı borç tutarının 147.9 milyar TL, toplam tüketici kredi borcunun ise 679.9 milyar TL olduğunu açıkladı.
Esnaf, üretim için kullandığı malzemeleri satışa çıkardı
Esnaf, üretim için kullandığı malzemeleri satışa çıkardı Zor günler geçiren esnaflar, borçlarını ödeyebilmek için ekmek teknesindeki üretim için kullandığı malzemeleri bile satmak zorunda kalıyor.
Vatandaş borca saplandı
Vatandaş borca saplandı Bankalar ve banka dışı finansal kuruluşlar tarafından kullandırılan bireysel krediler yüzde 40 artarak 867 milyar TL oldu.