Kanal İstanbul


Çevre Bakanlığı’nın gece yarısı aldığı karar tepki topladı
Çevre Bakanlığı’nın gece yarısı aldığı karar tepki topladı İBB’nin CHP’li Meclis Üyesi Nadir Ataman, “Cumhuriyet tarihinde böyle hız görülmemiştir. Kasap et, koyun can derdinde” dedi.
CHP’li Gürsel Tekin’den iktidara Kanal İstanbul çağrısı
CHP’li Gürsel Tekin’den iktidara Kanal İstanbul çağrısı CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, peş peşe açıklanan reform paketlerinin ardından iktidara bir reform çağrısında daha bulundu.
Uğur Dündar: "Türkiye çok büyük bir beladan döndü"
Uğur Dündar: "Türkiye çok büyük bir beladan döndü" Usta gazeteci ve televizyoncu Uğur Dündar, yıl dönümünde 1 Mart tezkeresiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Kanal İstanbul gelmeden maliyeti katlandı!
Kanal İstanbul gelmeden maliyeti katlandı! CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Halkalı-Kapıkule Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin Çerkezköy-Halkalı bölümünün maliyetinin Kanal İstanbul güzergahıyla kesiştiği için 3.1 milyar TL’den 7.7 milyar TL’ye çıkarıldığını söyledi.
Kanalın kazı maliyeti bile toplam ihalenin üzerinde
Kanalın kazı maliyeti bile toplam ihalenin üzerinde Maden Mühendisleri Odası’nın raporuna göre Kanal İstanbul’un sadece kazı maliyeti, kanalın toplam yapım maliyeti olan 75 milyar TL’nin üzerine çıkıyor.