sağlıklı beslenme

Ramazanda kefir tüketerek tokluğu artırmak mümkün
Ramazanda kefir tüketerek tokluğu artırmak mümkün Kefirin günlük beslenmede çok önemli bir süt ürünü olduğunu söyleyen Diyetisyen Aslıhan Kara, “Kefir yüksek besin değeri ve iyi bir protein kaynağı olduğu için ramazanda oruç tutarken uzun süren açlıklarda tok kalmamızı sağlamaktadır” dedi.
Sucuk diye satıyorlar! İçeriği mide bulandırdı!
Sucuk diye satıyorlar! İçeriği mide bulandırdı! İstanbul'da yapılan denetimlerde bazı marketlerde sucuğun et yerine ottan üretilerek satıldığı ortaya çıktı.
Uzmanından ramazan ayını sağlıklı ve kilo almadan geçirme tüyoları
Uzmanından ramazan ayını sağlıklı ve kilo almadan geçirme tüyoları Ramazan ayının oruç tutanlar için beslenme ve yaşam şeklinin değiştiği bir ay olduğunu belirten Beslenme ve Diyetetik Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Sabiha Gonca Ünal, oruç tutan kişilerin sağlıklarını koruyabilmek için ramazan ayında nasıl beslenmeleri gerektiği hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Ramazanda midede şişkinlik, ekşime ve yanma yaşayanlara öneriler!
Ramazanda midede şişkinlik, ekşime ve yanma yaşayanlara öneriler! Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Tülin Kendir Koçak, ramazan ayında yaşanan beslenme değişikliklerinin mide ve bağırsak problemlerine neden olabileceği konusunda uyarılarda bulundu.
İngiltere'de genetiği düzenlenmiş gıda geliştirmek artık yasal!
İngiltere'de genetiği düzenlenmiş gıda geliştirmek artık yasal! İngiltere'de genetiği düzenlenmiş gıdalar artık ticari olarak geliştirilebilecek.
Ata Demirer verdiği kiloyla şaşırttı!
Ata Demirer verdiği kiloyla şaşırttı! Son olarak 'Bursa Bülbülü' filmiyle izleyici karşısına çıkan Ata Demirer, değişimiyle şaşırtmayı sürdürüyor.
Clooney çifti 100 yaşına kadar yaşamanın sırrını buldu!
Clooney çifti 100 yaşına kadar yaşamanın sırrını buldu! Hollywood dünyasının yaş almayan isimlerinden George Clooney ve ikizlerinin annesi Amal Clooney, gençliklerinin sırrını açıkladı.