Meteoroloji'den Eylül sürprizi! İstanbul'da hava sıcaklığı 30 dereceyi bulacak

Meteorolojinin tahminlerine göre Batı ve Güney kesimlerde sıcaklık artacak. İstanbul'u iki gün boyunca sıcak hava bekliyor. Hava Forum sayfası da deniz sezonunun Ekim'e kadar uzayacağını sosyal medya hesabından paylaştı.

Meteoroloji'den Eylül sürprizi! İstanbul'da hava sıcaklığı 30 dereceyi bulacak

HALKTV'nin haberine göre Meteoroloji uzmanlarından Eylül ayıyla ilgili uyarı geldi. Uzmanlar gecelerin serin olacağını ama gündüzlerin Afrika sıcaklıklarıyla geçeceğini söyledi.

Milyonlarca insan dört gözle sonbaharı beklerken eylül ayı içinde şaşırtıcı bir açıklama geldi. Bir süre daha mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıklara maruz kalınacağı bildirildi.

DENİZ SEZONU EKİM AYINA KADAR UZAYACAK

Sosyal medya hesabı üzerinden hava durumuna ilişkin açıklamalarda bulunan “Hava Forum” sayfası, yeni bir bilgilendirme yaptı.

Dört gözle serin havaları bekleyen vatandaşları üzecek bu paylaşımda Afrikamsı sıcak havaların devam edeceğinin altı çizildi.

Özellikle de bu yıl deniz sezonunun Ekim ayında da süreceği bildirildi.

GECELERİ SERİN AMA GÜNDÜZLERİ…

Hava Forum sayfası yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Afrikamsı sıcak havalar Eylül ayımızın gündüzlerini ele geçirmek istiyor. Bu yaz, deniz sezonu Akdeniz'de 15 Ekim'e kadar uzayacak gibi... Eylül mevsim normalleri üzerindeki sıcaklarla geçmesi bekleniyor. Kısacası geceleri serin olacak ama gündüzler için yaz biraz daha uzayacak.”