Metin Yıldız ve eski sevgilisi arasında sular durulmuyor!

Oyuncu Metin Yıldız, ayrıldığı sevgilisi Gözde Kayra’nın kendisine karşı takıntılı tavırlar sergilediği ve tehdit içerikli mesajlar attığını belirterek suç duyurusunda bulundu. Yapılan incelemede hesapları açıp kullandığı belirlenen Kayra hakkında 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

1742 okunma

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman'ın haberine göre sevgilisi Gözde Kayra'yla birbirlerini darp ettikleri gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan oyuncu Metin Yıldız, geçtiğimiz aylarda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na Kayra hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Oyuncu, kendisine maddi ve manevi şekilde zarar veren eski sevgilisinin, hakaret ve tehdit içerikli mesajlar atmaya devam ettiğini ileri sürdü.

TEHDİT VE HAKARETLERE DEVAM

Yıldız, eski sevgilisinin kendisine karşı takıntılı tavırlar sergilediğini, bu nedenle daha önceden şüpheli hakkında müracaatta bulunduğunu ve uzaklaştırma kararları aldırdığını belirttiği dilekçesinde, Ağustos ve Eylül ayında şüphelinin sahte olarak tabir edilen Instagram hesaplarından kendisine yönelik olarak attığı tehdit ve hakaret içerikli mesajların çıktılarını dava dosyasına delil olarak sundu.

Başlatılan soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan Kayra, atılı suçlamaları kabul etmedi ve mesajların gönderildiği telefonun kendisine ait olmadığını belirtti. Deliller üzerinde yapılan incelemede, müşteki ve şüpheli arasında daha önceden yaşanan husumet, mesaj içeriklerinin akışı ve tüm dosya kapsamı birlikte değerlendirildiğinde; yazışma içeriklerinden Kayra tarafından hesapların açılıp kullanıldığı belirlendi.

Yıldız, eski sevgilisini affetmeyince Gözde Kayra hakkında, 'Tehdit ve hakaret' iddialarıyla dava açıldı. 4 yıla kadar hapsi istenen Kayra, Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.