Modern Sülün Osman Doğan Çelik yakalandı!

Orhan Kemal'in 1960'lı yıllarda kaleme aldığı ve 'Kudret Yanardağ' karakteri üzerinden yapılan dolandırıcılıkları aktardığı roman gerçek oldu.

1161 okunma

Kendisini hakim, savcı, MİT mensubu ya da işadamı olarak tanıtan milyonlarca liralık dolandırıcılık olayına karışan Doğan Çelik polisin teknik takibi sonucunda İzmir Adliyesi'nde bir savcının odasından çıkarken yakayı ele verdi.

Bulunduğu ortama göre kendisini Yargıda Birlik Platformu Başkanı başta olmak üzere bir çok kimlikle insanları dolandıran modern "Sülün Osman" Doğan Çelik'in hikayesi pes dedirtiyor.

Dolandırıcılıkta çığır açan ve hırsızlıktan ceza alınca Şükrettin olan adını Doğan olarak değiştiren Çelik gittiği illerde en üst düzeyde ağırlanıp ulusal medyada iş adamı olarak yer alması ile dikkat çekiyor. Modern Sülün Osman olarak bilinen Doğan Çelik, Balıkesir Burhaniye ilçesi'nde geleneksel yapılan Kızıklı Yağlı Güreşleri'nde de 4 kez güreş ağası oldu.

Doğan Çelik'in yargıdaki dosyalarınızı çözerim diyerek hakkında soruşturma yürütülen çok sayıda kişiyide dolandırdığı belirlendi. Çelik'in haklarında soruşturma bulunan yüzlerce FETÖ Terör Örgütü üyelerinden milyonlarca lira para aldığı banka hesapları ile ortaya çıktı.

Yapılan incelemelerde Çelik'in farklı bankalarda yapılan çalışmada 60 milyonluk hesap hareketi belirlendi.

HABERİN TAMAMINI OKUMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ!..