Muharrem İnce bombayı Ahmet Hakan'a patlattı!

24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan CHP Yalova eski milletvekili Muharrem İnce, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a bomba bir açıklama yaptı.

Muharrem İnce bombayı Ahmet Hakan'a patlattı!
494 okunma
MedyaRadar'da yer alan habere göre Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a konuşan Muharrem İnce, yerel seçimlerle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. "İlk kez söylüyorum: İstanbul adaylığı için varım" diyen İnce, devamında "İstanbul'da CHP'nin yaklaşık 250 bin üyesi var. Üyelerin tamamının katıldığı bir önseçim yapılsın. Buradan çıkarsam adaylığa varım" ifadesini kullandı.

İşte Hakan'ın bugünkü yazısından "Ve Muharrem İnce bombayı patlattı: İstanbul için varım!" başlıklı o bölüm:

Muharrem İnce aradı.

Dedi ki:

“İlk kez söylüyorum: İstanbul adaylığı için varım”.

Fakat bir şartı var Muharrem İnce’nin.

Dedi ki:

“İstanbul’da CHP’nin yaklaşık 250 bin üyesi var... Üyelerin tamamının katıldığı bir önseçim yapılsın... Buradan çıkarsam adaylığa varım”.

Ardından da neden böyle bir talepte bulunduğunu gerekçelendirdi.

Söylediği şu:

“Türkiye demek, İstanbul demektir. 250 bin üye az değildir. Bu üyelerimiz harekete geçerse biz bu seçimi kazanırız. İstanbul’u kazanırsak bu başarıdan bir Türkiye hikâyesi çıkar ve Cumhurbaşkanlığı seçimini alırız”.

NOT: Dünkü yazımda Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul için düşündüğü ismin Sabancı Holding Çimento Grubu Başkanı Tamer Saka olduğunu yazmıştım. Tamer Saka aradı ve şöyle dedi: “Tamamen benim dışımda. Benim bu konuyla uzaktan yakından ilgim yok”.

AHMET HAKAN'IN YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ...