Muhterem Nur'un avukatından Yunus Bülbül hakkında suç duyurusu

Yunus Bülbül yakın dostu merhum Müslüm Gürses'i eşi Muhterem Nur'un öldürdüğü iddiasını ortaya attı. Muhterem Nur’un avukatından iddialara yanıt gecikmedi.

1379 okunma

Merhum usta oyuncu Muhterem Nur'un avukatının basın açıklaması şöyle:

“Kamuoyu nezdinde, 'Yunus Bülbül' adıyla tanınan Yunus Habbuloğlu, bir televizyon programında, ‘Müslüm Baba’yı öldüren Muhterem Nur’dur’ şeklinde asılsız ve izansız beyanatlarda bulunmuş ve bakaca televizyon programlarında da beyanatlara devam etmiştir. Anılan bu ifadeler, iftiradan öteye gitmemekle birlikte, merhum Müslüm Gürses ve merhume Muhterem Nur’un anısına saygısızlık teşkil etmektedir. Saygısızca beyan edilen bu iftira nedeniyle, başta Müslüm Gürses ve Muhterem Nur’un aile bireyleri olmak üzere, tüm Müslüm Gürses ve Muhterem Nur sevenleri derin üzüntüye boğulmuştur.

Yunus Bülbül veya başkaca kişilerin Müslüm Gürses ve Muhterem Nur’un hatıralarına saygısızlık yapmasına, Müslüm Gürses ve Muhterem Nur’un reklam aracı olarak kullanılmaya çalışılmasına izin vermeyeceğimizi, bu gibi eylemlere karşı tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı önemle beyan ederiz.

Yunus Bülbül aleyhinde Türk Ceza Kanununun 130. Maddesi kapsamında ‘Kişinin Hatırasına Hakaret’ suçu sebebiyle Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde suç duyurusunda bulunacağımızı, hukuk mahkemeleri nezdinde manevi tazminat davası açacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.”