Oğuzhan Tükenmez'in ailesinden yürek yakan sözler

İstanbul’da motosiklet kazasında hayatını kaybeden ve dün memleketi Adana'da toprağa verilen Kiralık Aşk dizisi oyuncularından 21 yaşındaki Oğuzhan Tükenmez'in babası İsmail Hakkı Tükenmez, “Arkadaşları motor ile gelirdi, kendisi sürmezdi. Motor hastalığı yoktu’’ dedi.

1824 okunma
İHA'nın haberine göre İstanbul’da yapılan otopsinin ardından Adana’ya gönderilen 21 yaşındaki oyuncu Oğuzhan Tükenmez'in cenazesi, dün öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Buruk Mezarlığı'nda defnedildi.

Genç oyuncu için ailesinin evinin önünde yemek verildi. Acılarının büyük olduğunu belirten baba İsmail Hakkı Tükenmez, “Acımız büyük, 21 yaşındaki fidanımı toprağa verdim. Ben uluslararası çalışan bir tır şoförüyüm. Cumartesi günü 11 gibi bana mesaj attı. Baba biraz bana para lazım diye. Beni yurt dışında sanıyordu. Aradım dedim oğlum hayırdır niye para lazım? Neredesin baba sen dedi. Dedim oğlum İstanbul’dayım, geliyorum yanına. Tamam o zaman baba yollama, eve gelince alırım dedi. Gittim, İstanbul’da bir yere dorse bıraktım. Arıyorum arıyorum açmıyor. Kaza 23.15’de olmuş. Telefonu kapanmış, arıyorum arıyorum ulaşamıyorum. Bir kere daha aradım ulaştım. Telefon çaldı ama bir bayan çıktı. Asla telefonuna kimse bakamazdı. Bir bayan çıktı, ben de sandım sanırım arkadaşlarının yanında, kendisi de lavaboya gitti o yüzden bu bayan baktı’’ dedi.

“Motor kazasında yüzde 1 kurtuluş vardır, biz o şansa sahip olduk mu?”

Bayanın telefona çıktığı andan itibaren bir şeylerin olduğunu hissettiğini anlatan baba Tükenmez, “O anda karşıdaki bayan 'Sen kimsin abi?' diye sordu bana. Bende 'Babasıyım' dedim. Hayırdır dedim, Oğuz'un telefonuna kimse bakamazdı. Karşıdaki bayan 'Abi özür dilerim' dedi. Bende 'Niye' dedim. 'Abi Oğuz motor kazası yaptı' Motor kazasında yüzde 1 kurtuluş vardır, biz o şansa sahip olduk mu dedim. 'Hayır' dedi, 'Oğuz'u kaybettik' Hemen hastaneye koştum, doğruymuş Oğuz'u kaybetmişiz’’ dedi.