Ömür Gedik'in şort çıkışı tartışma yarattı!..

Ünlü isimler, sosyal medya hesabından kısa şortlar hakkında bir paylaşımda bulunan Ömür Gedik'i eleştirdi.

Ömür Gedik'in şort çıkışı tartışma yarattı!..
5943 okunma

Kanal D'de ekrana gelen "2. Sayfa" programına konuk olan Almula Merter konuya ilişkin; "Dinime küfreden Müslüman olsa diye bir tabir vardır. Biz sanatçı olarak örnek olamıyorken bir genç kız giyerse ona laf söylemeye hakkımız var mı? Ben de çok kısa bir şort gördüğümde bakıp kalabiliyorum ama herkes kendi istediği gibi davranır. Nişantaşı'nda çok kısa şort giyen ünlü arkadaşlarım var. Anneme bir elbise götürdüğümde 'Bu kıyafet yaşıma uygun değil' deyip giymeyebiliyor. Bu seçimler tamamen kişilerin tasarrufunda. Ömür Gedik daha önce de sokakta bebeğini emziren annelerle ilgili bir çıkış yapmıştı. Fabrika ayarlarına dönmesini tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.


Gedik'in tepki çeken şort tartışmasına katılan Gülben Ergen de şunları söyledi: "Bize ne başka hayatlardan? Herkes kendi yaşamına bakarsa daha iyiye gideriz. Bize ne başkasının ne giydiğinden? Ne yediğinden? Nerede kiminle olduğundan? Kadın kadını neden sorgular? Kıyafet seçimini neye ne kadar anlatır? Neden tene bakar insanlar? Neden bez parçası kadardır 'namus' neden yargılar kadın kadını özellikle? Her gün bir kadın ölüyor bu ülkede. Daha yeni öldü hem de kızının gözleri önünde kanlar içerisinde! Şort ne? Kime göre uygun ya da değil? Kim kimi düzeltecek!"

Ömür Gedik’in yaptığı yoruma bir tepki de Hadise’nin ablası Hülya Açıkgöz’den geldi.

Açıkgöz şunları söyledi:

“Ülkemizde kadına şiddet konusu gündemden düşmüyor. Hergün bir ayrı cinayetle uğraşıyoruz. Utanmadan haddini aşarak bu yapılan yorumu kınıyorum. Reklam için mi bu konuya dayandın? Gerçekten yazık. AVM de veya plajda giyinilmesi gereken neymiş acaba? Bunu sen mi belirleyeceksin?”