ORİFLAME'DEN ALIŞVERİŞ YAPANLARA-YAPMAYANLARA İCRA TAKİBİ!

İddiaya göre, Oriflame’dan alış-veriş yapmayan ya da alışveriş yapmış ve borçlarını ödemiş birçok yurttaş hakkında, icra takibi başlatıldı.

ODA TV'DEN Gamze İşler'in haberine göre ünlü kozmetik şirketi Oriflame’dan vatandaşlara giden icra takibi kağıtları dikkat çekti.

İddiaya göre, Oriflame’dan alış-veriş yapmayan ya da alış-veriş yapmış ve borçlarını ödemiş birçok yurttaş hakkında, şirket tarafından borçları olduğu gerekçesiyle icra takibi başlatıldı.

Oriflame tarafından icra takibi başlatılanlar arasında İstanbul ve İzmir’deki birçok CHP’linin de olduğu öğrenildi.

Şirketin, insanların kimlik bilgilerini nasıl elde ettiği bilinmezken, ellerine icra takibi ulaşan CHP’liler ise şaşkınlık yaşadı.

Mağdurların sayıları her geçen gün artarken, yapmadıkları öne sürülen alışveriş için icraya verilen vatandaşlar, haklarında başlatılan icra takibini e-devlet sisteminden de öğrenebiliyor.

İzmir’deki CHP’li Meclis üyeleri kendilerine gelen icra kağıtları ile ilgili Oriflame yetkililerine ulaşmaya çalıştı. Fakat şirketten kendilerine bir yanıt verilmedi. Ünlü kozmetik yetkililerinin kişilerin verilerine nasıl ulaştığı ve gerçekten ürün alındıysa bunların kime teslim edildiği merak konusu oldu.

Oriflame şirketinin başlattığı icra takibi kağıtları, şikayetvar adlı sitede de yer aldı.

GAMZE İŞLER / ODATV