Otel sahibinden kadınlara dayak!

İstanbul’da bir otelin lobisinde oturan 3 kadın kendilerine sözlü tacizde bulunan otel sahibine karşı koyunca darp edildi. Otel sahibi hakkında 1.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Otel sahibinden kadınlara dayak!
348 okunma
Sabah Gazetesi'nden Atakan Irmak'ın haberine göre İstanbul Barosu avukatlarından Reyhan Özocak 15 Aralık günü arkadaşları gazeteci Hanzade Özerten ve Hatem Vural ile birlikte Taksim'deydi. Asmalı Mescit'te bulunan bir otele giden 3 arkadaş otelin lobisinde sohbet etti.

Lobide bulundukları sırada yan masada bulunan bir şahıs tarafından sözlü tacize uğrayan 3 kadın, otel görevlilerinden yardım istedi. Bu sırada tacizde bulunan Mehmet D. isimli şahsın otel sahibi olduğunu öğrendiler. 3 kadın ve otel sahibi arasında çıkan tartışma kısa sürede arbedeye dönüştü.

İddiaya göre otel sahibi cam sürahiyi Vural'ın kafasına fırlattı. Özocak'ın dudağını patlatan şahıs, Özerten'i tekmeledi. 3 kadının şikâyeti üzerine üzerine ifadesi alınan Mehmet D., "Şahıslar alkollü ve etrafı rahatsız ediyorlardı. "Babam savcı, arkadaşım avukat, senin ekmeğinle oynarım" diyerek masanın üzerindeki şişeyi kafama fırlattı. Kendimi korumak adına şişeyi tuttuğumda, şişe kadınlardan birine isabet etti. Şahıslar bana saldırmak istedikleri sırada kendilerine zarar verdiler" dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Mehmet D. hakkında 'Basit yaralama' suçundan 1.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.