Pınar Gültekin'in yürek burkan Özgecan Aslan mesajı

Pınar Gültekin'in 2015 yılında yine kendisi gibi insanlık dışı bir cinayete kurban giden Özgecan Aslan ile ilgili paylaşımda bulunduğu ortaya çıktı.

1404 okunma

Pınar Gültekin'in Özgecan için "Bir türlü geçmiyor, sanki kız kardeşimin başına gelmişçesine canım acıyor, içim parçalanıyor. Nice Özgecanlar gitti, artık yeter" tweetini attığı görüldü.

ERDOĞAN: "DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vahşi cinayete kurban giden Pınar Gültekin ile ilgili üzüntülerini dile getirerek davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

Erdoğan, "Dün bir cani tarafından hunharca katledilen Pınar Gültekin'in acısı bizleri kedere boğdu. Kadına karşı işlenen tüm suçları lanetliyorum. Bu canilerin ve işledikleri rezil cinayetlerin medeniyetimizde de anlayışımızda da yaşantımızda da kum tanesi kadar yeri ve bahanesi yoktur. Pınar Gültekin'i katleden caninin hak ettiği en ağır cezayı alacağından şüphem yoktur. Davanın bizzat takipçisi olacağız" ifadelerinde bulundu.

BAHÇELİ: "YÜREĞİM SIZLIYOR"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Pınar Gültekin cinayeti ile ilgili yazılı açıklamada bulundu.

Bahçeli açıklamasında, "Üzüntümüz çok büyük. Yüreğim sızlıyor. Pınar evladımı-za Allah'tan rahmet diliyor, ailesine sabır ve başsağlığı temennilerimi iletiyorum. Kadınlara uzanan melamet elleri, melanet emelleri tüm gücümle lanetliyorum. Pınar evladımızın katilinin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" sözlerine yer verdi.