ROMA'NIN YER ALTI DÜNYASINA KARANLIK BİR YOLCULUK: "SUBURRA"

Sinema Yazarı/Film Eleştirmeni Efe TEKSOY, Netflix'in aksiyon ve macera türündeki 3 sezonluk "SUBURRA" dizisini sizler için yorumladı.

SUÇ İMPARATORLUĞUNetflix'in gizem, macera ve aksiyon türündeki Suburra dizisi, Carlo Bonini ve Giancarlo de Cataldo'nun romanından uyarlandı. İtalyan yapımı Suburra dizisi, Roma sokaklarına hükmeden mafya ailelerinin, politikacılar ve Vatikan arasındaki karanlık ilişkilerine odaklanıyor. 2015 yılında vizyona giren Suburra filminin büyük başarı elde etmesi üzerine, yapımcılar kolları sıvadı ve daha geniş bir hikayeye yer veren versiyonuyla Netflix'in ilk orjinal İtalyan dizisi olarak uyarlandı.

Dizi süresince; Roma'nın sokaklarından, banliyölerindeki yaşam alanlarına ve Vatikan'ın kardinallerine kadar onlarca farklı yere seyahat ediyor ve karakterlerin heyecan dolu maceralarına soluksuz bir şekilde tanık oluyorsunuz. Her bölümünde toprak ve güç elde etmek üzerine müthiş bir yaşam savaşı verilen Suburra'da, olağanüstü bir karanlık atmosfer ve gizem sizi bekliyor.

DİZİNİN KONUSU

İtalya'nın büyük mafya ailelerinden Adami'lerin oğlu Aureliano, bir diğer aile Anacleti'lerden 'Spadino' lakabıyla anılan Alberto'yla arkadaşlık kurarak müttefik olur ve yanlarına Gabriele'i de alarak başa geçmeyi amaçlar. Ancak Roma sokaklarına hükmeden Samurai adlı lider, hükümdarlığını bu üç gence bırakmaya hiçte niyetli değildir.

Dizinin oyuncuları arasında; Alessandro Borghi, Giacomo Ferrara, Filippo Nigro, Carlotta Antonelli, Paola Sotgiu ve Francesco Acquaroli bulunuyor.

Dizinin yaratıcıları; Barbara Petronio, Ezio Abbate, Fabrizio Bettelli, Daniele Cesarano ve Nicola Guaglianone.

ROMA'NIN HÜKÜMDARI

İhanet, gizemli cinayetler ve sarsıcı aşkların buluştuğu 3 sezondan oluşan macera dizisi Suburra, sizi aksiyonuyla içerisine çekecek ve soluksuz bırakacak bir Netflix yapımı. Roma'nın sokak çeteleri arasında gerilim dolu bir savaşın hüküm sürdüğü dizide, İtalya'nın politikacıları ve Vatikan Kardinallerinin de dahil olduğu ölümcül bir savaş anlatılıyor.

İyi Seyirler Dilerim

EFE TEKSOY