Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi ‘Davutoğlu arşivleri’ni açtı!

Sabah Gazetesi Ankara Temsilcisi ve yazarı Okan Müderrisoğlu, 9 Ağustos 2014’te o dönem başbakanlık için ismi geçen Ahmet Davutoğlu ile yaptıkları görüşmeyi yazdı.

1804 okunma

MedyaRadar'ın haberine göre Davutoğlu’nun  “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz” sözlerine göndermede bulunan Müderrisoğlu, “Yazılabilir sınırlarda kalan, arşivden çıkardığımız notlarımız da bugüne ışık tutacak yeterli sayıda mesajı barındırıyor” dedi.

Müderrisoğlu yazısında, Davutoğlu’na 5 yıl önceki "Asıl teminat kişiler arası iletişim, güven, sadakat, ortak vizyon, ortak siyasi mücadele, ortak kavgaya girme duygusudur. Bu olmazsa, anayasal, yasal ne önlem alırsanız alın, kristalçatlar!" sözlerini de anımsattı.

Müderrisoğlu’nun yazısının ilgili bölümü şöyle:

“1- Kurumsal olarak AK Parti'nin, lider olarak Erdoğan'ın, kimin ne yaptığına odaklanmaktan ziyade, "Biz, kendi işimize bakalım" çizgisinde karar kıldığı görülüyor.

2- Eski Başbakan Davutoğlu, şayet birkaç ay daha görevde kalsaydı, güvenlik bürokrasisi başta olmak üzere devlet kurumları ciddi gruplaşmanın eşiğindeydi. "Reisciler-Hocacılar" ikilemi, söylem olmaktan çıkarak fiiliyatta krize dönüşmekteydi.

3- Erdoğan, Davutoğlu'na güvenini yitirmişti ve bu hususu partinin yetkili isimleriyle de paylaşacak aşamaya gelmişti.

Genel başkanlığını, başbakanlığını üstlendiği AK Parti'den ihraç edilmesi gündeme gelen Davutoğlu, Ağustos 2014 şartlarında, daha Başbakan olarak önünün açılacağı netleşmemişken dahi, bu makam için aylar öncesinden hazırlık yaptığı, ekibini kurduğu izlenimi vermişti"

OKAN MÜDERRİSOĞLU'NUN YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ...