Seda Sayan: 'Atatürk'ün önünde dansöz oynatmadık'

Seda Sayan bu sabahki programına 19 Mayıs nedeniyle Atatürk'ün balmumu heykelini getirip izleyenleri hayretler içinde bırakınca yeni bir polemik de başlamış oldu.

10670 okunma

CNN Türk’te yayınlanan 5N 1K konuyu sıcağı sıcağına gündemine aldı ve gelen eleştirileri, tepkileri aktardıktan sonra Seda Sayan’a da cevap hakkı verdi. Cüneyt Özdemir konuya dair ressam Bedri Baykam’dan da görüş aldı. Baykam eleştirilerin abartılmaması gerektiğini vurgularken, Sayan gelen tepkileri anlamadığını söyledi. Ünlü şarkıcı hem isyan etti hem de ilginç bir savunma yaptı: Biz ne yapmışız ki? Ata’nın karşısında dansöz mü oynattık? Atamızın sevdiği şarkıları söyledik hep beraber.

Seda Sayan: Teşekkür ediyorum ben size Cüneyt Bey. Bana cevap hakkıverdiniz. Sabahtan beri bir şeyler söyleniyor. Biz orada sadece 19 Mayıs programı yaptık, ne var ki bunda? Anlamıyorum, resmini koyuyoruz da balmumu heykeli neden olmasın. Kaldı ki biz bu heykeli Müjdat Gezen’den aldık. Daha önce de Alişan ve Çağla Şıkel de getirdiler aynı stüdyoya kimse bir şey demedi. Bana gelince mi sorun oluyor. Hem biz ne yapmışız ki? Ata’nın karşısında dansöz mü oynattık? Atamızın sevdiği şarkıları söyledik hep beraber.

Bedri Baykam: Seda Sayan’ı da dinledim. Tabi ki sonuçta iyi niyetle yapılmış bir şey. Normalde sabah programları suya sabuna dokunmadan geçiyor. Eleştiriyi anlıyorum, Atatürk o ortamda o şekliyle biraz garip durmuş. Ama Seda Hanım bu arada niyetini de anlattı. Bence abartmaya gerek yok.

Gazeteciler