Sedat Peker Külliye’deki o ismi işaret etti

Sedat Peker, AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca'ya ilişkin iddialarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca'nın Sezgin Baran Korkmaz'ın verdiği arabayı kullandığını öne süren Sedat Peker, Korkmaz ile ilgili tartışmaların başlaması ile söz konusu arabayı bir ilaç firmasına yolladığını iddia etti.

KORKMAZ KARACA'DAN SBK’YA TEŞEKKÜR (VİDEO)

Peker Karaca'nın ayrıca SÜTAŞ için özel görüşmeler yaptığını ve rüşvet aldığını da ileri sürdü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya seslenen Peker, ''Bu şahsın danışmanlık adı altında birçok kuruluştan para alması sence etik mi? Eğer ki etik ise başta Sütaş firmasının sahibi olmak üzere birçok firmanın da özel işlerini halledip ekstradan elden ne kadar avanta aldığını biliyor musun?'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan muhalefet ve muhalif gazetecilere ilişkin açıklama yapan Peker, "Muhalefet partisinin içindeki bazıları ve de bazı muhalif gazeteciler bu konulara neden giremiyorlar biliyor musunuz?'' diye yazdı.

Peker son olarak her şeyi neden anlatmadığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Peker, ''Çünkü yaşam sevincinizi kaybedip umutsuzluğa düşersiniz'' ifadelerini kullandı.

Peker'in konuya ilişkin paylaşımı şöyle:

''Kıymetli dostlarım, bana devamlı diyorsunuz ya Bütün her şeyi birden anlat, ben size bu kötülüğü yapmayacağım. Çünkü yaşam sevincinizi kaybedip umutsuzluğa düşersiniz. Ben öncelikle size, sizin patron olduğunuzu anlatacağım.

Daha sonra size tüm soygun düzenini anlatacağım. Bağışıklık sisteminiz oluşunca en büyüklerini anlatacağım. Sizi tüketici toplumun bir parçası yaptılar.

Bazıları bana nasıl bir strateji izlemem için akıl veriyorlar. Çok değil, bundan iki ay önce o arkadaşlar çarşıda pazarda bile birileri duyar diye eleştiri anlamında iki kelime dahi konuşamıyorlardı. Benim stratejime lütfen güvenin. Psikiyatri Prof. Dr. Sedat PEKER’'