Selim Bayraktar'dan yıllar sonra 'tükenmişlik sendromu' çıkışı!

Yapımcı Timur Savcı, 'tükenmişlik sendromu' yaşadığı gerekçesiyle Muhteşem Yüzyıl'ı bırakan Meryem Uzerli hakkında yıllar sonra konuşarak, oyuncunun diziyi bırakmasını tüm ekibe karşı saygısızlık ve şımarıklık olarak yorumlamıştı.

Selim Bayraktar'dan yıllar sonra 'tükenmişlik sendromu' çıkışı!

TV8'de ekrana gelen "Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa" programının haberine göre Muhteşem Yüzyıl dizisinde Sümbül Ağa karakterine hayat veren oyuncu Selim Bayraktar'a Meryem Uzerli'nin 'tükenmişlik sendromu' yaşadığı gerekçesiyle diziden ayrılmasını tüm ekibe karşı saygısızlık olarak yorumlayan Timur Savcı'nın açıklamaları soruldu.

Bayraktar, "O çok özel bir durum. Meryem'in ne yaşadığını bilemeyiz. Meryem'in özeline ilişkin bir şey söyleyemeyeceğim. Özelinde çok ağır bir şey yaşadıysa yüz üstü bıraktığına inanmıyorum. Herkesin başına çok derin, çok sert bir şeyler gelebilir. Kendisiyle ahbaplığımız sürüyor" şeklinde konuşarak eski rol arkadaşına destek çıktı.

‘Tükenmişlik sendromu’ lafı literatüre girdi

2013’te yılında yaşanan bu ani ayrılık olayının ardından “tükenmişlik sendromu” adlı psikolojik rahatsızlık uzun süre gündem oldu, bu tanım günlük yaşamda da kullanılmaya başlandı.