Sevgiyle, dostlukla nice bayramlara...

Bugün bayram... Sevgiyle, dostlukla nice bayramlara hep birlikte...

592 okunma

Bu bayramda küs olduklarımızla barışalım. Barışmak çok zor değil, kısacık bir mesaj, içten bir e-posta, hoş bir telefon konuşması... Bu kadar... Bayram barışmak demek... Sadece bayramlarda değil, her zaman barış içinde yaşayalım.

Bu bayramda yardıma ihtiyacı olan tanıdıklarımıza el uzatalım. Önce yakınlarımızın dertlerine derman olalım. Sonra uzaktaki canların. Bayram yardımlaşmak demek... Sadece bayramlarda değil, her zaman yardımlaşma içinde yaşayalım.

Bu bayramda çocukları sevindirelim. Onlara bayramların gerçek manasını anlatalım. Onlar o kadar akıllılar ki, mutlaka anlayacaklardır. Bayram sevinmek, sevindirmek demek... Sadece bayramlarda değil, her zaman çocukları sevelim, koruyalım. 

Bu bayramda yaşça daha olgun tanıdıklarımızı, gidemesek de, arayalım. Hal hatır sormak, onları çok sevdiğinizi anlatmak çok zor değil. Bayram büyüklerimizi sevmek, korumak, anlamak demek... Sadece bayramlarda değil, onları her zaman düşünelim, ihtiyaçlarını karşılayalım. 

Bu bayramda sokaktaki hayvan dostlarımızı da hatırlayalım. Havalar çok sıcak, su verelim kana kana içsinler. Yiyecek verelim... Dünyamızı onlarla paylaşıyoruz, unutmayalım ne olur! Sadece bayramlarda değil, her zaman onları düşünelim, su ve yiyecek verelim. Barınma ihtiyaçlarını karşılayalım, bakabiliyorsak onlara yuvalarımızı açalım. 

Sevgiyle yaşayın, sevgiyle kalın! Bayram sevgi demek... Bayramınız kutlu olsun. 

Ayşen Baloğlu / Yazar & Yaşam Koçu

aysen@mayanatural.com.tr

Maya Blogdaki yazılarımı da okumak isterseniz;

https://www.mayanatural.com.tr/blog

Maya Natural doğal bakım ürünlerine göz atın! :)

https://www.instagram.com/mayanatural.tr