Sevilay Yılman'dan Hilal Kaplan'a İmamoğlu tepkisi

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kayyum atanan 3 kentin belediye başkanını ziyaret etmesini değerlendirdi.

1168 okunma

MedyaRadar'ın haberine göre İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kayyum atanan Diyarbakır'a ziyareti ve başta Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk olmak üzere HDP'lilerle yaptığı görüşmeler birkaç gündür memleketin gündeminde.

İmamoğlu'nu eleştiren isimlerden biri de Sabah Gazetesi köşe yazarı Hilal Kaplan...

Kaplan, İmamoğlu'nun Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile yaptığı görüşmeye dair bir fotoğrafa yer verdiği paylaşımında "Megri megri kardeş aynen." ifadesini kullandı.

Sevilay Yılman, Ekrem İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyaretini ve eleştirileri köşesine taşıyarak, geçmişteki AKP'nin Kürt süreciyle ilgili yapılanları hatırlattı.

Yılman, bugünkü "Dün “Megri Megri” idiyse bugün niye değil?" başlıklı yazısında, Sabah yazarına isim vermeden gönderme yaparak "yemin ediyorum onlar adına ben utandım!" yorumunda bulundu. 

İşte Yılman'ın yazısından o ifadeler...

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kayyum atanan Diyarbakır’a ziyareti ve başta Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk olmak üzere HDP’lilerle yaptığı görüşmeler birkaç gündür memleketin gündeminde.

Söylememe gerek yok biliyorsunuz ki bu görüşmeleri dolayısıyla İmamoğlu’na hemen her kesimden sert tepkiler verildi.

Bunların bir kısmı Türk milliyetçisi ve kendilerini ulusalcı addeden insanlardı.

Samimiyetle söylüyorum onları büyük bir anlayışla karşılıyorum.

Zira kendi zaviyelerinden baktıklarında haklı bu insanlar.

Sonuçta onlar her daim mesafeli duruş sergilediler HDP’ye... Hep karşısında oldular bu partinin ve temsilcilerinin...

Onlara göre aslında HDP olmamalı bile siyaset sahnesinde... Kapatılmalı ve hatta mümkünse onun yerini alacak aynı anlayışta, politikada bir başka parti de kurulmasına müsaade edilmemeli...

Hülasa... Çok normal bu düşüncedeki insanların İmamoğlu’nun kayyumla görevlerinden alınmış mevkidaşı HDP’li belediye başkanlarıyla dayanışma amacıyla destek vermesine tepki göstermeleri...

Ama hiç kusura bakmasınlar... Geçmişte AK Parti’nin bir projesi olan çözüm sürecine ölümüne sahip çıkmış ve hatta projenin hayata kavuşması adına da o dönem oluşturulan “akil insanlar heyeti” gibi oluşumlarda yer almış... Ve hatta bu desteklerinin ne kadar demokratik, özgürlükçü ve insani bir destek olduğunu ispat için gerek sahip oldukları köşelerinde, çıktıkları ekranlarda... Gerekse de sosyal medyadaki hesapları üzerinden çok enteresan coşku dolu yorumlar yaparak açıkça desteklerini ilan etmiş şahısların böyle bir hakkı yok!

SEVİLAY YILMAN'IN YAZISININ TAMAMINI BURAYA TIKLAYARAK OKUYABİLİRSİNİZ...