Seyhan Soylu kanser hastaları için saçlarını kazıttı

Seyhan Soylu, kemoterapi gören kanser hastalarına destek vermek için saçlarını kazıttı.

Seyhan Soylu kanser hastaları için saçlarını kazıttı

Geçtiğimiz günlerde eski arkadaşı sosyetik güzel Billur Kalkavan’ın kanser hastalığına yakalanmasından büyük üzüntü duyan Seyhan Soylu Kurban Bayramı’nda da yine eski bir öğretmen arkadaşının kendisine ziyarete geldiğinde kanser hastalığına yakalanıp saçlarını tedavi sonucu kaybettiğini öğrenince göz yaşlarına boğuldu.

Yakın tarihte annesini de kanser hastalığından kaybeden Soylu ani bir kararla sosyal medyada takipçilerine hitaben şu mesajı paylaştı:

"Bu illet belki sizi şimdilik es geçti, fakat bu çağın iletti kanser birgün kapınızı size olmasa bile annenizi, babanızı, yavrunuzu, eşinizi veya bir yakın dostunuzu kendisine esir alabilir.

Ben annemi bu illet hastalıktan kaybettim. Sevgili eski arkadaşım Billur da, eski çocukluk arkadaşım öğretmen arkadaşım da bu hastalığın pençesinden inşallah kurtulacaklar.

Bakın bugün de Ceylan’ın ablası eski arkadaşım Nalan Avcı‘da aynı hastalıktan vefat etti. Sizden rica ediyorum.

Onların bu zorlu savaşında her biri Fransız kahraman Jandark gibi savaşmakta onların yanında olmalıyız. Onlara moral, sevgi, ilgiyi en yoğun vereceğimiz an bu zaman.

Saçlarını kaybetmek zorundalar hele ki kadınlar için bu daha zorlu bir süreç ve saç bir kadının güzelliğini tamamlayan en büyük unsur. Daha Lütfen onları hiç üzmeyelim ve destek verelim.

Ben canlı yayında başta Billur, öğretmen kardeşime olmak üzere tüm kanser hastalarına moral olması için bu fani dünyadaki görsel güzelliğimden vaz geçip saçlarımı sıfıra vurmak ve dazlak yapmaya karar verdim."