Sinan Çetin'e Büyükada'daki evi için kötü haber

Büyükada Meşrutiyet Mahallesi’nde bin 278 metrekarelik denize sıfır parsel üzerinde bulunan bitişik nizam iki tripleks villadan birinin sahibi olan yönetmen Sinan Çetin’in rıhtıma yaptırdığı setin usulsüz olduğu ortaya çıktı.

7755 okunma

Sözcü Gazetesi'nden Özlem Güvemli'nin haberine göre Çetin'in evinin önünde bulunan ve hazineye ait olan 140 metrekarelik rıhtım bölümüne rüzgâr ve dalgalara karşı önlem olarak kaçak yaptırdığı 15 metrekarelik blokaj vatandaşların şikâyetine neden oldu.

Adalar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye göre şikâyetler üzerine Anadolu Yakası Milli Emlak Daire Başkanlığı, Adalar Kaymakamlığı'na yazı yazarak taşınmaz üzerinde kıyıya girişi engelleyecek şekilde yapılan duvar, çit, set ve benzeri yapıların yıkılarak tahliyesini istedi. Kaymakamlık, yıkım ve tahliye için Adalar Belediyesi'nden destek talebinde bulundu.

4 Mayıs'ta yıkıma gidildi

Adalar Belediyesi de yıkım ekibi ve zabıta ile 4 Mayıs günü ünlü yönetmenin evine yıkıma gitti.

Çetin'in evinin bulunduğu parselin önündeki hazine arazisi ile yan parselde yine hazineye ait olan arazi arasındaki 30-40 yıllık duvarın yıkımı yapıldı. Çetin tarafından yaptırılan 15 metrekarelik setin yıkımı ise deniz tarafından yapılması gerektiği için karşılaşılan teknik bir sorun nedeniyle gerçekleştirilemedi. Yakımın önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenildi.

Yetkililer “Kendisine ait olmayan rıhtımın önünde, sağlamlaştırmak için dalgalara karşı bir blokaj yaptırmış. Adalar Belediyesi olarak kaymakamlığa bu konuda yazı yazarak bildirimde bulunmuştuk. Şu an blokaj ve eski duvar için yıkım kararı verildi” dediler.