Şirin Şekerpare: Komik Kitapları Seven Çocuklar İçin

"Bu haftaki yazımda sizleri şirin mi şirin, akıllı mı akıllı, komik mi komik bir karakterle, Şirin Şekerpare ile tanıştırmak istiyorum."

1125 okunma

Şirin Şekerpare, benim yazmak için 1 yıl, çizimlerini tamamlamak için 6 ay uğraştığım mizah / öykü türündeki çocuk kitaplarımın baş karakteri... Geçtiğimiz aylarda Yitik Ülke Yayınları'ndan çıktı...

Şirin Şekerpare çok akıllı, düşünen, sorgulayan, aynı zamanda gülmeyi, espri yapmayı çok seven, eğlenceli bir karakter.  

Annesi Müjgan, babası Muhteşem, kardeşi Berkecan, Cücü dedesi, nenesi Tazegül, kedisi Bıdık, üçüz Nurdane, Dürdane ve Füsun Teyzeler, Kokoş Ajda Teyze ve köpeği Fifi, arkadaşları Ela, Sulugöz Selin, Meliha, Bora, Koray, Çevrim, Sibel, Profesör ve Zombi Nuri, nenesinin köydeki inekleri Sütlü Nuriye ve Höşmerim diğer yan karakterlerden bazıları...

Baş karakterimiz bir kız çocuğu olduğu için, sadece kız çocuklarının hoşuna gider, diye düşünmeyin. Bu kitaplar, kız çocukları için, erkek çocukları için... Çocuk ruhunu yitirmemiş ve kendi çocukluğunu asla unutmamış tüm yetişkinler için...

Şirin Şekerpare kitaplarını neden yazdım? 

Şirin Şekerpare serisini, dijital bir dünyanın tam merkezinde, 'gerçek' yaşanmışlık, paylaşım ve ilişkilerden uzaklaşmış çocukları ve cep telefonları ve tabletleri 'dijital dadı'lar olarak algılayan ebeveynleri birazcık olsun düşündürmek ve aynı zamanda bol bol güldürmek için yazdım. 

Şirin Şekerpare Ayvayı Yedim! Kitap Özeti:

Okulların açılmasına birkaç gün kala, annesi, 9 yaşındaki Şirin Şekerpare'nin tabletini saklar.

Bu, ilk başlarda zor ve sıkıcı gelse de, Cücü dedesinin de desteğiyle, kendine zamanla hem eğlenceli, hem de eğitici faaliyetler bulur. 'Gerçek', 'değerli' ve 'kalıcı' kavramlarla tanışır.

Şirin Şekerpare Yaşasın Okulumuz! Kitap Özeti:

3. sınıf öğrencisi Şirin Şekerpare ile sınıf arkadaşları Sibel, Bora, Koray, Çevrim, Meliha, Zombi Nuri ve Profesör'ün eğlenceli maceraları bu kitabın konusunu oluşturuyor.

Ayfer öğretmen, Metin öğretmen, okul müdürü, kantinci Selim amca diğer yan karakterler...

Şirin Şekerpare Dijital Cadı Kitap Özeti:

Şirin Şekerpare'nin annesi Müjgan, bir dergide internet ve dijital araçlara bağımlı çocuklar ve çocukları uslu dursun diye bu 'Dijital Dadı'lara seyirci kalan ebeveynlerle ilgili bir yazı okumuştur.

Şirin Şekerpare o gece kendi dijital dadısı Robotiye teyzeyi rüyasında görür. Robotiye teyze olanca titizliği, mekanikliği ve sıkıcılığıyla Şirin Şekerpare'yi çileden çıkarır. :)

Şirin Şekerpare kitapları tüm D&R'larda, seçkin kitabevlerinde satışta. Aynı zamanda internet üzerinden de satışa sunuluyor. İlgilenenler için birkaç satın alma linki vermek isterim;

www.yitikulke.com

https://www.babil.com/arama?q=%C5%9Firin+%C5%9Fekerpare

Doğayla, sevgiyle kalın. 

Ayşen Baloğlu / Yazar & Yaşam Koçu

aysen@mayanatural.com.tr

Maya Blogdaki yazılarımı da okumak ve Maya Natural ürünlerini satın almak için;

https://www.mayanatural.com.tr

https://www.instagram.com/mayanatural.tr