Sosyal medya paylaşımıyla gelen cinayet!

Denizli’de ardında alacak verecek meselesi olduğu sanılan cinayetin sebebi çok başkaydı. Yusuf Aras, sosyal medyada paylaştığı fotoğraf nedeniyle kendisini kıskanan eski sevgilisi Fatoş Yılmaz’ın arkadaşı tarafından öldürülmüştü.

912 okunma

Yeni Asır Gazetesi'nden Ata Gündüz Kurşun'un haberine göre Denizli'de meyve ve sebze toptancılığı yapan 25 yaşındaki Yusuf Aras, 24 yaşındaki veteriner teknikeri Fatoş Yılmaz'dan bir süre önce ayrıldı. Zaman zaman genç kadını telefonla arayarak barışmak istediğini dile getiren Yusuf Aras ayrıldığı sevgilisi Fatoş Yılmaz'ı kıskandırmak için sosyal medya hesabı üzerinden başka bir kadınla olan fotoğraflarını paylaştı. Bunu hazmedemeyen Fatoş Yılmaz, "Hem barışmak istiyorsun hem de başka kadınla fotoğraflarını paylaşıyorsun" diyerek telefonla aradığı Yusuf Aras'ı konuşmak için evine çağırdı.

PUSUDA BEKLİYORDU

Bu esnada daha önceden sözleştiği arkadaşı Turan Yazıcı ile işbirliği yapıp, barışma bahanesiyle Aras'ı kaldıkları evin önüne çağıran Fatoş Yılmaz evden ayrılarak başka bir arkadaşına gitti. İddiaya göre Turan Yazıcı, evin önüne gelen Yusuf Aras'a, "Fatoş'un peşini bırak. Sürekli arama. Bir de nispet yaparcasına başka kadınla fotoğraflarını paylaşıyorsun" dedi. İkili arasında sözlü olarak başlayan tartışma, daha sonra bıçaklı kavgaya dönüştü.

Yazıcı, elindeki bıçakla Yusuf Aras'a saldırdı. 5 bıçak darbesi alan Aras, yere yığıldı. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan talihsiz genç tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

SOSYAL MEDYADAN TEHDİT

"Hesabını soracağız"

Bu arada Yusuf Aras'ın sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı fotoğrafın altına yapılan bir yorum dikkat çekti. Bir arkadaşı, "Ölüm sana yakışmadı, hesabını soracağız" yazdı. Ailenin tek çocuğu olduğu öğrenilen Aras'ın vücut geliştirme sporuyla ilgilendiği belirtildi.

Olaydan sonra polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alınan Turan yazıcı çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.