Tarık Akan'ın oğlunun olaylı boşanma davası!

Tarık Akan’ın oğlu Barış Üregül ve eşi Asya Engin’in boşanma davası sonuçlandı. Mahkeme, 500 bin lira tazminat ve 15 bin lira nafaka isteyen Engin’e, 250 bin lira tazminat, 10 bin lira nafaka ve çocuğun velayetinin verilmesine karar verdi.

Sabah Gazetesi'nden Ali Oktay'ın haberine göre Yeşilçam'ın usta isimlerinden merhum Tarık Akan'ın büyük oğlu Barış Üregül ile şarkıcı eşi Asya Engin Üregül'ün karşılıklı boşanma davaları bir süre önce sonuçlandı.

Barış Üregül ile Asya Engin, Ocak 2017'de evlenmişti. Ancak Asya Engin Üregül, yeni doğan bebeklerine rağmen 'evlilik birliğinin temelinden sarsılması' nedeniyle bir yıllık eşine boşanma davası açmıştı. Engin, dava dilekçesinde, çocuğunun velayeti ile 500 bin lira tazminat ve çocuğu için aylık 15 bin lira iştirak nafakası istemişti. Eşinin açtığı boşanma davasına karşı dava açan Barış Üregül de çocuğunun velayetinin kendisine verilmesini istemişti.

Dava sonuçlandı; mahkeme, Asya Engin'e 250 bin lira tazminat ve anne ile çocuğa 5'er bin liradan 10 bin lira nafakanın yanı sıra çocuğun velayetinin anneye verilmesine karar verdi.

'500 TL BEZ PARASINI BİLE KARŞILAMIYOR'

Asya Engin, geçen yıl mahkeme çıkışı yaptığı açıklamada şöyle konuşmuştu: "Şu an karşılıklı çekişmeli boşanma davası sürüyor. Bütün derdimiz çocuk, anne ve babasıyla eşit mesafede büyüsün istiyoruz. Ben doğal olarak çocuğumun velayetini istiyorum. Baba, çocuğa aylık 500 lira nafaka veriyor. Bu, bez paramızı bile karşılamıyor. Kimse boşanmak için evlenmez. Ben de bu yüzden evlenmedim. Gizlilik kararıyla açtığım davada mağdur tarafım ve hakkımı istiyorum. Tek derdim çocuğuma iyi bir anne olmak, iyi bir gelecek hazırlamak ve onunla ilgilenmek."