Ünlü anketçi Hakan Bayraktar: "CHP'nin adayı İlhan Kesici olmalı"

SONAR Genel Müdürü Hakan Bayrakçı 24 Haziran seçimleri öncesinde anketlerle ilgili olarak ezber bozan açıklamalarda bulundu.

Ünlü anketçi Hakan Bayraktar: "CHP'nin adayı İlhan Kesici olmalı"
566 okunma
24 Haziran’da yapılacak erken seçim yaklaşırken anket şirketlerinin çalışmaları da yakından takip ediliyor. Bu konuda SONAR Genel Müdürü Hakan Bayrakçı'dan çok konuşulacak açıklamalar geldi.

Habertürk gazetesinden Kübra Par'ın sorularını yanıtlayan SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı'nın röportajından önemli yanıtlar şöyle...

- CHP kimi aday göstermeli sizce?

CHP’li olacak ama kökeni merkez sağdan gelecek. Gençliğinde de biraz ülkücük-milliyetçilik olması lazım. Çok iyi de ekonomi bilmesi gerekiyor.

- İlhan Kesici’yi mi işaret ediyorsunuz?

Evet, daha uygun başka biri yok ki... Herkesten oy alacak olan o. Kesici 3 dönemdir CHP Milletvekili. Bir insan daha ne kadar CHP’li olabilir? Aynı zamanda merkez sağ kökenli; Anavatan’dan belediye başkan adayı ve milletvekiliydi. Aynı zamanda Demirel Ailesi’nin damadı. Ekonomiyi de çok iyi biliyor. Son düzlükte seçimi alabilecek kişiyi tarif ediyorum. Bu tipte bir CHP adayı olmaması halinde Tayyip Erdoğan seçimi ilk turda kazanabilir. İkinci tura kalmaz. Bu arada Muharrem İnce’nin de altını çizmeden geçemeyeceğim.

- Sağ seçmen Muharrem İnce’ye oy verir mi?

İşte tek sorun o. Yoksa İnce hem CHP’li hem de iyi konuşuyor. Ama seçim ikinci tura kalırsa maalesef sağ seçmenden oy alamaz. Sıfır da olmaz ama Kesici gibi oy alamaz. Kesici olmazsa, İnce aday olmalı.

- Peki, Kılıçdaroğlu’nun adaylık ihtimali bitti mi, yoksa o da iyi bir seçenek mi?

Tabii ki iyi bir aday olurdu. Ama Türkiye’de bazı şeyler saplantıdır. Ülke henüz bir Alevi Cumhurbaşkanı’na hazır değildir. Bu şartlar altında Kemal Bey alacağı en iyi oyu alamaz.

Hakan Bayraktar'ın Habertürk canlı yayınından açıklamalarını izlemek için haberin videosuna TIKLAYINIZ!..