ÜNLÜLERİN ADINI KULLANARAK VURGUN YAPAN AKTAR TUTUKLANDI

Sağlık Bakanlığı’nın bütün uyarılarına rağmen internet üzerinden satılmaya devam eden zayıflama çaylarına bir yenisi daha eklendi.

İddialara göre Ankaralı aktar Mehmet Sıddık Can piyasada ünlü isimlerin sosyal medyalarında reklamını yaptığı zayıflama çaylarından ilham alarak kendi markasını kurmak için kolları sıvadı.

VURGUNU YAPIP KAYBOLDULAR

“Sidosim” isimini verdiği zayıflama çayını piyasaya sürmek için yaklaşık 3 milyon TL sermayeye ihtiyacı olan Sıddık Can; bürokratların, emekli hakim, savcı ve paşaların adını kullanarak Ankara’da her kapıyı açacak gücü olduğunu söyleyip İstanbullu işadamı E.T başta olmak üzere bir çok kişiden yaklaşık 3 milyon TL ortaklık adı altında para toplayarak eşi Menekşe Azdemir ile birlikte ortadan kaybolduğu iddia edilmişti.

3 MİLYON TOPLADI

Eşi Menekşe Azdemir ile birlikte evlerinin balkonunda bir takım otlardan zayıflama çayı hazırlayan Mehmet Sıddık Can, para topladığı kişilere aralarında Gülben Ergen, Selin Ciğerci ve Pınar Altuğ gibi bir çok ünlü ismin olduğu kişilerle anlaştığını, bu kişilerin İnstagram sayfasında “Sidosim” isimli çayının reklamını yapacağını bu sayede milyonlarca liralık satış elde edeceğini söyleyerek bu sayede yaklaşık 3 milyon TL’yi bulan para topladığı öğrenildi.

"Sidosim” isimli zayıflama çayına yatırım yapan İstanbul’lu işadamı E.T, bir süre sonra Mehmet Sıddık Can isimli aktarın telefonlarına çıkmaması ve kendisini devamlı oyalayarak ortadan kaybolması sonucu yaklaşık 1 Milyon TL alacağını tahsil edemediği için mahkemenin yolunu tuttu.

SAHTE AKTAR CEZAEVİNDE

E.T isimli İstanbullu işadamının açtığı dava önümüzdeki günlerde Anadolu Adliyesi 5’inci İcra Mahkemesi’nde görülmeden önce Sahte Aktar hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

İzmir'de Aliağa'da ailesini ziyarete giden Mehmet Sıddık Can, hakkında kesinleşmiş cezası olması üzerine gittiği adreste gözaltına alındı. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Mehmet Sıddık Can'dan bir çok işadamı şikayetçi olmuştu.

Bir çok işadamının suç duyurusunda bulunduğu Sahte Aktar hakkında dolandırıcılıktan bir çok dosya bulunduğu iddia edildi.

Kaynak: bakirkoygazetesi.com