Uzun ömürlü bir makyaj için...

Uzun ömürlü bir makyaj için...

Birçok kadın makyajın insanı nasıl değiştirdiği konusunda fikir sahibi değildir. Eğer doğru teknik ve ürünlerle bilinçli makyaj yaparsanız, çehrenizdeki değişikliğe siz bile şaşırabilirsiniz.Güzelliğe doğru yaklaşırken ilk yapmanız gereken doğru ve kaliteli ürünleri seçmek. Ve yine önemli olan bir konu da yüzünüze uygun renge sahip ürünü yüz hatlarınıza uygun biçimde kullanmak...

Fondöten

Sizin için en uygun olan rengi bulmak için güneşe çıkıp renk tonuna dışarıda bakmanız daha uygun olur. Çünkü karanlık yerlerde fondötenin rengini anlayamayabilir koyu ya da açık bir ton alabilirsiniz.

Fondöten sürerken genelde süngerle sürülmesi tavsiye edilse de parmaklarınızı kullanarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Böylece daha az ürün harcamış olursunuz.

Eğer fondöteniniz çok yoğunsa bir nemlendirici ile karıştırabilirsiniz.daha doğal bir görüntü sağlamak için makyaj bazı kullanabilirsiniz.

Pudra

Pudra seçimi yaparken cilt renginize uydurmaya çalışmak yerine şeffaf bir pudra kullanmayı tercih edin. Cildinizin kuru görünmesini istemiyorsanız pudra kullanmamanız tavsiye edilir. Pudrayı her zaman fondöten ve kapatıcıdan sonra kullanın.

Allık

Allık seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktör allığın cildiniz kızardığında ya da yandığında aldığı renkten farklı olmamasıdır. Bu genelde pembe veya kırmızı tonlarıdır.


Konular Güzellik