Van Gölü'nde kaybolan 5 kişinin cansız bedenine ulaşıldı

Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Arama-tarama faaliyeti sonucunda şu ana kadar yabancı uyruklu olduğu değerlendirilen 5 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştır." denildi.

416 okunma

ARALARINDA KADIN VE ÇOCUKLARIN OLDUĞU 50 KİŞİ!

Bölgede bulunan Habertürk yazarı Çetiner Çetin gelişmelerle ilgili olarak şu bilgiyi verdi:

"Bir kaçakçı grubu, bunlar iki amca çocuğu. Mültecileri askeri bölgelerden geçmemek için Van Gölü'nden Tatvan'a doğru bir aracın içine konmuşlar. Yaklaşık 50 kişilik grubu bu kaçakçılar gözden kaçırmaya çalışırlarken Cumartesi akşamı teknelerinin alabora olduğunu ve battığını ifade ediyorlar. Kaçakçıları oluşturan amca çocuklarından biri kayıp. Tekne kaptanı köye sığınmış. Köyün muhtarı olayı güvenlik birimlerine intikal ettirmiş. Şu an için bir kaçakçı gözaltında. Onun verdiği ifade teknede 50 kişiden fazla olduğu yönünde. Ayrıca kadın ve çocukların olduğunu söylüyor.

Pakistan, Afganistan, İran uyruklu insanlar olduğunu belirtiyorlar. Dikkat çeken bir başka nokta ise mültecilerin teknenin altında kapalı olduğu ifade ediliyor. Bu da kaçakçıların acımasızlığını ortaya koyuyor. Şu anda jandarma gölde arama çalışmaları devam ediliyor. Şu ana kadar maalesef 5 ceset ortaya çıktı. Daha korkunç bir tablo öngörülüyor mu? Buna da hazırlıklar yapıldığını söyleyebiliriz."