Vatan Şaşmaz cinayetinin üzerinden iki yıl geçti!

Oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz, 27 Ağustos 2017 tarihinde, eski manken Filiz Aker tarafından Beşiktaş'ta lüks bir otelin 10'uncu katında silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü. Aker, Şaşmaz'ı sırtından vurarak öldürdükten sonra aynı silahla başına ateş ederek intihar etmişti.

6987 okunma

Bugün Vatan Şaşmaz'ın, Filiz Aker tarafından bir otel odasında öldürülüşünün ikinci yıl dönümü. 'Çocuklar Duymasın' dizisinde hayat verdiği 'Engin' karakteri ile geniş kitlelerce tanınan Şaşmaz'ın neden ve nasıl öldüğü uzun süre araştırılmış ve sonucunda çarpıcı gelişmeler ortaya çıkmıştı.

Eşi Yasemin Adalı henüz hamileyken cinayete kurban giden Vatan Şaşmaz’ın bebeği, Şubat 2018'de dünyaya geldi ve bebeğe 'Asil Vatan' ismi verildi. Henüz 43 yaşında iken hayata veda eden yakışıklı televizyon yıldızı, ölümünden önce verdiği bir röportajda, “Baba olmayı çok istiyorum. Çocuk kararı olmasaydı evlenmez, beraber yaşamaya devam ederdim. Ben de, eşim de evlilik meraklısı insanlar değiliz. Önemli olan aile olabilmek” açıklamasını yapmıştı.

Acı olaydan sonra uzun süre sessizliğe bürünen Adalı ise, "Gerek konunun hassasiyeti, gerek yaşadığım tarifsiz acı ve hissettiklerim dolayısıyla söyleyecek çok fazla sözüm olamıyor maalesef. Söyleyebileceğim ve bildiğim tek şey; en değerli varlığım eşim Vatan’ın, her zaman kalbimde, her zaman bizimle olacağıdır" demişti.